مخبر:

کسی بدون نظر جمهوری اسلامی توان تصمیم‌گیری در منطقه را ندارد

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: قدرت‌ها و کشور‌های منطقه و جهان بدون گرفتن نظر جمهوری اسلامی ایران قدرت تصمیم گیری در منطقه را ندارند.

محمد مخبر روز دوشنبه در نخستین رویداد کارآفرینی دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: نیرو‌های نخبه، خلاق و کارآفرین سرمایه اصلی کشور هستند و نقطه تحول اقتصادی کشور و تحقق شعار سال با تکیه بر این کارآفرینان و نسل جوان کشور محقق می‌شود.

معاون اول رئیس‌جمهور با قدردانی از اقدامات و تلاش‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) در راستای توانمندسازی و حمایت از مددجویان و به ویژه با تمرکز بر دانش آموزان و نسل جوان تحت پوشش این سازمان، گفت: کشور ما از ظرفیت‌های خدادادی و منابع طبیعی بسیاری برخوردار است، اما مزیت بزرگ‌تر و ارزشمندتر حضور همین نیروی جوان و تحصیلکرده است که به عنوان یک قوه پیشران ظرفیت‌های کشور را شکوفا می‌سازند.

مخبر خاطرنشان کرد: با توجه به تغییر رویکرد اقتصادی جهان به سمت اقتصاد دیجیتال، شاهد حضور نسل نوجوان در میان کارآفرینان و سرمایه‌داران بزرگ جهان هستیم. مقتضیات اقتصاد دیجیتال چنان است که سن و تحصیلات نمی‌شناسد و با بهره گیری از خلاقیت فردی می‌توان به نتایج بزرگ دست یافت.

وی با تاکید بر اهمیت تربیت نیروی کارآفرین، مستعد و خلاق در کشور، افزود: در جلسه با اتاق بازرگانی بر این موضوع تاکید شد که باید هنرستان‌ها در کنار کارخانه‌های بزرگ کشور تأسیس شوند تا دانش آموزان ضمن تحصیل، در محیط واقعی و عملی، آموزش‌های لازم را در کارخانه‌ها و صنایع فراگیرند.

معاون اول رئیس‌جمهور خطاب به دانش آموزان هنرستانی و کارآفرینان جوان، تاکید کرد: شما می‌توانید نقطه تحول کشور باشید و قطعا جهش تولید با فعالیت بخش خصوصی و نخبگان محقق می‌شود.

مخبر با اشاره به تلاش‌ها و حرکت چند سال گذشته کمیته امداد، تصریح کرد: این مجموعه با توجه به منویات مقام معظم رهبری، تمرکز بر توانمند سازی مددجویان داشته است و در این مسیر تبدیل مددگیرنده به مددکننده الگویی است که باید در سرتاسر کشور دنبال شود.

وی تاکید کرد: دولت سیزدهم و رئیس جمهور اعتقاد و ایمان محکمی به فعالیت‌های کمیته امداد دارد و دولت خود را موظف به پشتیبانی از این سازمان مردمی در راستای کاهش فقر و محرومیت در کشور می‌داند.

معاون اول رئیس‌جمهور در ادامه چابکی، انقلابی بودن و عدالت محوری را از ویژگی‌های کم نظیر کمیته امداد امام خمینی (ره) برشمرد و خاطرنشان کرد: اعتماد مردم به کمیته امداد بزرگترین سرمایه این سازمان است و این مجموعه با بدنه اداری و مدیریتی متعهد خود همواره در طول سالیان گذشته مشغول خدمت رسانی به طبقه آسیب پذیر جامعه بوده است.

مخبر با اشاره به اقدامات و تلاش‌های دولت برای رفع مشکلات اساسی در کشور، ادامه داد: دولت توانست به دستاورد‌های مهم اقتصادی از جمله نیل به رشد نقدینگی ۲۴ درصدی، کاهش بیکاری و تورم و همچنین رشد اقتصادی مثبت پس از چندین دوره رشد منفی، دست یابد و معتقدیم کشور در وضعیتی است که چشم انداز روشنی برای توسعه دارد.

معاون اول رئیس‌جمهور در ابتدای سخنان خود هم با اشاره به راهبرد‌های منبعث از قرآن و دین مبین اسلام در اندیشه‌های امام راحل و بنیانگذار جمهوری اسلامی، گفت: امروز کشور‌های قدرتمند و نظام سلطه در دنیا نه تنها جرات مقابله نظامی با ایران را ندارند بلکه حتی از سخن گفتن درباره آن هم عاجزند. جمهوری اسلامی ایران با پایه گذاری امام خمینی (ره) و رهبری مقام معظم رهبری در تمام مسائل سیاسی، امنیتی و روابط بین الملل می‌درخشد و قدرت‌ها و کشور‌های منطقه و جهان بدون گرفتن نظر جمهوری اسلامی ایران قدرت تصمیم گیری در منطقه ما را ندارند.

مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز در این مراسم تاکید کرد: ۱۰ هزار ۸۰۰ نخبه کشور تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند. در حوزه اشتغال تحقق شعار سال را با اعتقادی راسخ جلو می‌بریم و زمینه حمایت از ۱ میلیون و ۳۲۱ هزار مستعد اشتغال با حمایت‌های دولت سیزدهم فراهم است.

معاون اول رئیس‌جمهور، همچنین در ابتدای این مراسم از نمایشگاه دستاورد‌ها و توانمندی‌های دانش آموزان هنرستان‌های تحت پوشش کمیته امداد بازدید کرد و در انتهای این مراسم نیز از برخی از برگزیدگان و دانش آموزان کارآفرین با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.

براساس این گزارش، خدمات توانمندسازی، مهارتی و تحصیلی دانش آموزان هنرستانی در سال ۱۴۰۲ با تلاش‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) با برگزاری ۳۲ اردوی راهیان پیشرفت در ۳۱ استان، ۱۰ هزار ساعت مشاوره شغلی، تشکیل هزار پرونده شغلی و اعطای وام کارگشایی به بیش از ۶۵ هزار مددجوی هنرستانی تحت پوشش کمیته امداد انجام شده است.

نخستین رویداد کارآفرینی دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) با حضور معاون اول رئیس جمهور و با قدردانی از ۱۰ هزار و ۸۰۰ دانش‌آموز نخبه تحت پوشش برگزار شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
آقای رئیسی! مردم زیر بار گرانی ها له شدند
۰۸:۲۶ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
آقای رئیسی! مردم زیر بار گرانی ها له شدند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۳۳ ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
افتخار می کنم به ایران قدرتمند ومقتدر در منطقه
United States of America
جوان بدبخت ایرانی
۲۳:۳۵ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
علی برکت الله..تورم لحظه ی مبارک
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۱ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
چقدر رجز خوانی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۷ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
خخخخ
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۲ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
آقای مخبر عزیز آیا تاسیس شبکه ای تلویزیونی به نام شبکه ی پرورش مخصوص انعکاس فعالیت های هنری مشاوره ای و هنری و فرهنگی لازم هست یا خیر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۲ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
عدم واردات خودرو به علت عدم امضای شماست لطفا استعفا دهید
استعفا استعفا استعفا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۹ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
دیگه گنده گنده حرف نزن
Iran (Islamic Republic of)
لاله
۲۱:۰۳ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
نه بابا!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۴۵ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
# ایران عزیز _ مقتدرم ✌️
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۴ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
امدم نظر بدم یه نگاه به عکس انداختم ترجیح دادم سکوت کنم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۲۹ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
ایران مقتدر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۶ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
به جای این حرفها به فکر حل مشکلات مسکن و معیشت و کار مردم باشید مردم یا مشکل کم آبی دارند یا با سیل دست و پنجه نرم میکنند افاغنه رو بفرستید بروند کلی از مشکلات حل میشه
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۲۰:۰۱ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
چقدرم به نظر ما اهمیت میدن،حتی کشورهای اسلامی هم به حرفها و سیاستهای ما اهمیتی نمیدن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۴۷ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
آقای معاون محترم از این همه ظلم به مردم فهیم ایران خسته نشدید
ذره ای وجدان هم چیز بدی نیست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۰۶ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
بله هزینه بلند پروازی شما را مردم میدن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۶ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
آقای مخبر الان وقت رجز خوانی شما نیست برادر، هر سخن جایی و هر نکته مکانی، الان باید به اوضاع داخلی مملکت که خیلی وقت پیش باید سرو سامان می دادید، صرفا رسیدگی کنید که در اثر اهمال و ندانم کاری به ورطه سقوط رسیده.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۲۴ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
ایران کشور غنی هست لذا خواهان زیادی در جهان بنظر می‌رسد داشته باشد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۴۰ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
به نام خدا.سلام . تو را به کلام الله .بگذارید تو بیابان مستأجران خانه بسازند. قیمت خوراکی و قیمت مسکن خیلی گران شده.حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی باید به اندازه تورم اضافه شود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۸ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
راست میگی؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۱۲ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
میدان آرش چی شد
سهم دریا خزر چی شد
جنگلهای ماا رو هر روز خدا قطع میکنند
شمال ویلاسازی شده
آخرین اخبار