«به افق فلسطین» به عبارتی برنامه جبهه فلسطین بود

نشست خبری عوامل برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» صبح امروزدر اداره کل سازمان صدا و سیما برگزار شد.

صبح امروز نشست خبری عوامل برنامه به افق فلسطین در اداره کل سازمان صدا و سیما برگزار شد که گنجی مدیر گروه سیاسی شبکه افق، حسین قاسمی تهیه‌کننده، سید حسین حسینی مجری، مهدی آقا موسی تهدانی مجری، مرتضی مقیمی سردبیر، حمید انصاری و سعید زاهدی برادر شهید محمدرضا زاهدی از حاضران این نشست خبری بودند‌.

حسین قرایی مدیر کل روابط عمومی رسانه ملی گفت: ضمن تشکر از اهالی رسانه، در این نشست خبری دوست داشتیم برادر شهید زاهدی حضور داشته باشد. دربرنامه به افق فلسطین حدود ۱۹۰ روز روی آنتن بود و این نشان از توانمندی کارگردان و تهیه‌کننده و مجریان کار است. همچنین تماس‌هایی که در این چند ده روز داشتیم می‌توانیم در اختیار شما قرار دهیم. در خصوص برنامه به افق فلسطین باید بگویم در روز بین ۴هزار الی ۷ هزار تماس با ۱۶۲ گرفته می‌شود و بنظرم این آمار جذابیت متفاوتی برایمان دارد که در دو الی سه ماه اخیر سال ۱۴۰۳ قفل محرمانگی آن‌ها را شکستیم.

زاهدی برادر سردار شهید محمدرضا زاهدی گفت: بنده به نوبه خودم از عوامل شبکه افق، صداوسیما، خبرنگاران و عموم ملت تشکر می‌کنم و عرض خاصی ندارم.

علی گنجی مدیر گروه سیاسی شبکه افق گفت: برنامه به افق فلسطین اساسا یک تجربه شیرین برای فعالان رسانه‌ای سازمان داشت و ما یک شبکه تلویزیونی را به یک شبکه خبری فعال کردیم. علاوه بر اینکه یک سری زیر ساخت‌ها در شبکه خبری فعال نبود صفر تا صد آنچه پس از طوفان الاقصی اتفاق افتاد را در برنامه از یک شب به هر شب تغییر دادیم.

وی ادامه داد: ما برای یک مجموعه تلویزیونی هر شب آنتن رفتن آن هم در یک برنامه تحلیلی کار سخت و طاقت فرسایی است و ما تقریبا تمام شبکه‌ها را درگیر کردیم. تغییر و تحولات کار طبیعی است و مهم این بود که فلسطین را برای گوش و چشم مردم خود به تصویر بکشیم و هم برای دیگر کشورها. خیلی از برنامه‌های ما برای شبکه‌های دیگر ترجمه و بازنشر می‌شد؛ مخصوصا شب عملیات وعده صادق برای اولین بار در شبکه افق اتفاق افتاد که بچه‌های شبکه توانستند حدود ۷ ساعت برنامه تحلیلی سیاسی را به طور زنده نگه دارند.

وی تاکید کرد: برنامه به افق فلسطین به عبارتی برنامه جبهه فلسطین بود. ما تلاش می‌کردیم اثر گذار باشیم اما از من برنامه ساز تلویزیونی به همراه همکاران تلاشمان این بود که مظلومیت فلسطین را تا جایی که توانایی داریم نشان دهیم.

سید حسین حسینی مجری برنامه به افق فلسطین بیان کرد: نقد منصفانه شاید یکی از بهترین راه ها برای بهتر کردن کیفیت برنامه است. ما امروز در مرکز یک ساعت پاسخگوی روابط عمومی بودیم و از افراد می‌پرسیدم که از کجا تماس می‌گرفتند. در بخش‌هایی  درباره اینکه چقدر موفق شدیم به شبهات پاسخ دهیم صحبت کردیم و تلاش کردیم بی طرفانه با مخاطب صحبت کنیم. سعی کردیم هر آنچه که رخ داده است را از مهمانان سوال کنیم و برخی از آن‌ها هم در شبکه معاند پخش شد اما قصد و نیتمان این بود که اگر مخاطب در معرض شبکه‌های معاند هست این طرف را هم ببنید و سعی کردیم منبع اخبارمان هم بی طرفانه باشد اما از طرفی باید از مخاطب سوال کنیم که این برنامه چقدر کافی بود.

وی درباره غیبت شریفی مقدم مجری این برنامه گفت: خانم شریفی مقدم چون برنامه صبح‌گاهی شبکه دو داشتند برایشان سخت بود که سر برنامه بمانند، مخصوصا زمانی که سه ساعت برنامه داشتیم.

گنجی مدیر گروه سیاسی شبکه افق گفت: خیلی از حواشی ‌ای که حول کار ما شکل می‌گرفت طبیعی ما کسی را داشتیم که جای دیگر مدیر بود اما از جایی به بعد گفت می‌شود همکاری نداشته باشیم؟ خیلی این حواشی دخلی به ما نداشت زیرا یک کار حرفه‌ای بود. برنامه به افق فلسطین تقریبا جهادی بود برای مثال کسی که جزء عوامل نبود به ما کمک می‌کرد و در تلاش بود.

وی ادامه داد: در برنامه آیتم‌ها و ارتباطات اسکایپی که می‌گرفتیم متفاوت بود و تلاش کردیم مردم را راضی کنیم و تحلیل دقیق داشته باشیم. زمانی که تیم جابه‌جا شد خانم شریفی مقدم حدود یک هفته همکاری داشتند اما پس از آن شرایطشان تغییر کرد و نتوانستند حضور داشته باشند.

حسین قاسمی تهیه‌کننده به افق فلسطین گفت: ارتباطات کارشناسان حاضر در برنامه از طریق خود شبکه انجام می‌شد. شبکه افق بچه‌های سیاسی دارد و ارتباط خوبی با کارشناسان سیاسی دارد و از این جهت ممنوعیتی نداشتیم. درباره عملیات وعده صادق بله از قبل اطلاع داشتیم و آن شبی که قرار بود عملیات را داشته باشیم به ما اطلاع دادند که آماده باشید و همه شبکه‌ها حاضر شدند.

گنجی مدیر گروه سیاسی شبکه افق بیان کرد: تیم به افق فلسطین پنج بار تغییر داشت اما کسی متوجه آن نشد و بچه‌ها همان بچه‌های قدیم هستند. ما از بازیگران و هنرمندان و چهره‌های‌مختلف میهمان داشتیم تا بگوییم شرایط فلسطین دغدغه افراد مختلف است‌. 

در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ 

باشگاه خبرنگاران جوان: با توجه به توضیحاتی که داده شد و هفت ساعت پای کار بودن عوامل برنامه، کنداکتور برنامه برای آینده چیست؟ آیا برنامه همچنان ادامه دار خواهد بود؟ 

علی گنجی مدیر گروه سیاسی شبکه افق گفت: تلاشمان بر این است که آنچه بر کف میدان رخ می‌دهد را تحلیل کنیم و زمانی که به عنوان برنامه ساز گفتیم برنامه بس است ضبط را متوقف می‌کنیم. همچنین از ریاست عالی سازمان و معاونت سیما تشکر می‌‌کنم زیرا به شدت تلاش می‌کردند کار باشد و استدلال‌هایی داشتند که خیلی خوب بود و شاهد جریانات درست پس از آن بودیم.

وی ادامه داد: قصد داریم برای آینده برنامه آیتمی داشه باشیم و شاید آیتمی با نام به افق مقاومت داشته باشیم که به مقاومت در عراق و دیگر مکان‌های دیگر بپردازیم.

در ادامه این نشست خبری سید حسین حسینی مجری برنامه به افق فلسطین بیان کرد: آقای جبلی مجوز ویدئوی وایرالی را دادند اما نه به هر قیمتی. برخی از برنامه‌های سیاسی موسمی هستند و زمانی که شرایط تغییر می‌کند این برنامه‌ها هم تغییر می‌کنند. بنابراین حضور مجری سیاسی هم کمتر می‌شود لذا همکاران من که در حوزه فرهنگی و اجتماعی دارند شانس بیشتری برای حضور در برنامه‌های تلویزیونی دارند. پس تنها فصلی بودن برنامه‌ها می‌تواند دلیلی بر حضور مجریان سیاسی باشد.

مهدی آقا موسی تهرانی مجری برنامه به افق فلسطین گفت: تماس‌هایی که در روابط عمومی داشتیم دور از تصور من بود، ریز بینی به شدت بالا است و حتی واکنش‌های رفتاری و بدنی‌ای که داریم هم دقت می‌شود. روایت میدان برای شخص خودم دوست داشتنی و جذاب است و سعی می‌کنم مدل یک قصه و دراماتیک که جاهایی نقطه فراز و فرود داشته باشد به مردم منتقل کنم.

وی ادامه داد: تعدادی از کنش‌ها و وضعیت‌هایی که در رسانه‌ها رخ می‌دهد از من سوال می‌پرسند و باید بگویم رفقا ما می‌توانستیم زمانی که چنین وعده‌ای رخ می‌دهد صبر کنیم و فردا صبح راجع به این موضوع صحبت کنیم. در به افق فلسطین لحظه زنده ماجرا را نشان می‌دادیم.

وی درباره تصویر ریزش ساختمان پلاسکو گفت و ادامه داد: این‌ها مواردی است که بهتر است در لحظه نشان داده شود.

حمید انصاری دبیر برنامه به افق فلسطین گفت: از دوستان متشکرم که در این ۲۰۰ روز پای کار بودند. یکی از مزیت‌هایی که به افق فلسطین داشته است این پای کار بودن رسانه‌ها در برنامه به افق فلسطین بود.‌ شاید یک دیتا بیس از افراد و کارشناسان و نمایندگان مجلس داشتیم اما پشتوانه همکاران رسانه‌ای در این برنامه کاملا مشهود بوده است.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۰۰ ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
فلسطین سرانجام کار پیروز است
آخرین اخبار