افزایش همکاری‌های مرزی ایران و کویت

فرمانده مرزبانی فراجا گفت: اجرای گشت‌های همزمان در دریا، تبادل اطلاعات و تجربیات و تردد‌های غیرمجاز به صورت ویژه در دستورکار ایران و کویت قرار می گیرد.

سردار احمد علی گودرزی در دهمین اجلاس مرزی ایران و کویت که با حضور سرتیپ ستاد دریایی شیخ مبارک علی الصباح، فرمانده گارد ساحلی کویت و به میزبانی این کشور برگزار شد، اظهارکرد: یکی از اهداف مهم جمهوری اسلامی ایران توسعه دیپلماسی با کشور‌های همسایه است که بحمدالله روابط دو کشور دوست و مسلمان ایران و کویت بسیار حسنه است.

وی با اشاره به اینکه چنین نشست‌هایی برای ارتقاء امنیت مرزی دو کشور ضروری است، افزود: از حسن همکاری مسئولان مرزی کشور کویت در رهایی و آزادی تعدادی از صیادان به دلیل عدم آشنایی به قوانین و مقررات و وجود امواج دریا وارد آب‌های سرزمینی کشور کویت شدند، تشکر می‌کنم.

فرمانده مرزبانی با تاکید بر تقویت همکاری مرزبانان ایران و کویت در مرز‌های دریایی مشترک گفت: اجرای گشت‌های همزمان در دریا، تبادل اطلاعات و تجربیات، مقابله با قاچاق و تردد‌های غیرمجاز به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.

گودرزی با اشاره به ۲۷۰۰ کیلومتر مرز‌های آبی جمهوری اسلامی ایران، گفت: جمهوری اسلامی ایران مرز مشترک دریایی با کشور کویت دارد که با اقدامات مرزبانان دو کشور در سال‌های گذشته مرز‌ها بسیار امن بوده است.

وی با اشاره به شهادت تعدادی از مرزبانان در مقابله با قاچاق مواد مخدر، تصریح کرد: تبادل اطلاعات یکی از موثرترین مولفه‌ها در برخورد و مقابله با قاچاقچیان است که با استفاده از تجهیزات فنی پیشرفته می‌توان این پدیده شوم را مهار کرد.

فرمانده مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در پایان نشست دیپلماسی مرزی با همتای کویتی بر برخورد قاطع مرزبانان دو کشور با قاچاقچیان، تداوم برگزاری اجلاس سالیانه، امدادرسانی به شناور‌ها و استیفای حقوق دولت و مرزنشینان در مرز‌های مشترک تاکید کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار