نتانیاهو از قیام دانشجویان آمریکا شوکه شده است

نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی حمایت دانشجویان آمریکایی از مردم فلسطین و مبارزه آنان را به مبارزات دانشجویان آلمان نازی تشبیه کرد.

گسترش تظاهرات دانشجویی در دانشگاه‌های آمریکا در حمایت از فلسطین باعث شوکه شدن رژیم صهیونیستی و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر آن شده است. نتانیاهو بیانیه‌ای صادر و اعتراضات آنها را محکوم کرد. او در عین حال مدعی شد که این تظاهرات ضد یهودی هستند و یادآور اتفاقاتی است که در دانشگاه‌های آلمان در سال‌های گذشته رخ داد. 

براساس گزارش عربی پست، اظهارات نتانیاهو در بیانیه خود نشان دهنده خشم رژیم صهیونبستی است، زیرا او ادعا کرد: آنچه در دانشگاه‌های آمریکا اتفاق می‌افتد وحشتناک است. گروه‌های یهودی ستیز کنترل دانشگاه‌های پیشرو را در دست گرفته اند. این غیرقابل قبول است و باید متوقف شود.

پیش از ابراز نگرانی نتانیاهو، روز چهارشنبه، یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم اشغالگر خواستار  پایان دادن به تظاهرات حمایت از نوار غزه در دانشگاه‌های آمریکا شده بود.

به موازات آن، ایتامار بن غفیر، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی مدعی شد که یهودیان دیاسپورا در حال حاضر از موج شدید یهودستیزی در جوامع و دانشگاه‌ها در ایالات متحده، اروپا و جهان رنج می‌برند.

دانشگاه‌های معتبر آمریکا شاهد چندین حرکت اعتراضی علیه جنگ خونین اسرائیل در نوار غزه هستند.

در ۱۸ آوریل، ۱۰۸ دانشجویان حامی فلسطین در دانشگاه کلمبیا در آمریکا، در اعتراض به سرمایه گذاری‌های مالی مستمر دانشگاه در شرکت‌هایی که از اشغال فلسطین و نسل کشی در غزه حمایت می‌کنند، دست به تحصن زدند در جریان تظاهرات دستگیر شدند.

درپی بازداشت این دانشجویان اعتراض به سایر دانشگاه‌های پیشرو در آمریکا مانند نیویورک، ییل، موسسه فناوری ماساچوست و دانشگاه کارولینای شمالی گسترش یافت و تاکنون در دانشگاه‌های زیادی اعتراضات شکل گرفته که با واکنش شدید پلیس آمریکا روبروست.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
مرادی..??????
۲۳:۵۴ ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۳
ازادی بیان که میگفتن چی شد ...??
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۲:۰۵ ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۳
جناب نتانیابو کسی با دین مقدس یهود کاری نداره مردم دنیا ودانشجویان آمریکا با دولت آمریکا و توی احمق کار دارن که جنایتکار جنگی هستی ومردم فلسطین نسل کشی میکنی باید محاکمه بشی انشاءالله
Iran (Islamic Republic of)
احمد
۰۱:۰۳ ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۳
مقایسه کنید با تظاهرات زرد یک عده مثلا دانشجو در اینجا که پسرا حمله کردن برن تو سلف و دستشویی دخترانه !! هیچکس هم محکوم نکرد!
کاش سطح اعتراضات دانشجویی ما هم کمی بالاتر بود
Iran (Islamic Republic of)
فلفل
۲۲:۲۶ ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
جنایات صهیونیست‌ها و آدم‌کشی آنها شبیه نازی هاست یا اعتراض چند تا دانشجو ؟!
ناتان یاهو یک # حرامزاده است.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۴۴ ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
بی بی یابو خیال میکرد اینهمه قتل و جنایت و کودک کشی هیج واکنشی در قشر فرهیخته نطامهای سرمایه سالار ایجاد نمیکنه و عمده اعتراضات از طرف جمعیتهای مهاجر سازماندهی میشود. تازه خرفهم شده که با آن تبختر ابلهانه و کشتار مردم بیدفاع و بیگناه نو جه باتلاقی فرو رفته! خداببش روز 15 مهر را باید بعنوان سرآغاز سراشیبی تند پایان رژیم سقاک و خونخوار در تاریخ ثبت کرد.
Iran (Islamic Republic of)
محمودزاده
۱۷:۱۱ ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
کاری ندارد گروههای تکفیری خاورمیانه که ید درازی در عملیات انتحاری دارند برای مقابله با انان به امریکا بفرس اگر بگویی در برابر هر یک امریکایی که می کشید چهار تا حورالعین بهشتی اضافه همراه با پرداخت اضافی نصیب شما خواهد شد با کله برای انجام عملیات انتحاری عازم امریکا می شود پس دیر نشده بجنبید
آخرین اخبار