وزش باد و گرد و خاک، استان فارس را فرا می‌گیرد

مدیرکل هواشناسی فارس با هشدار سطح زرد از وزش باد و گرد و خاک در استان خبر داد.

مسعود حقیقت مدیرکل هواشناسی فارس با هشدار سطح زرد، اظهار کرد: وزش باد (گاهی شدید) و گرد و خاک موقتی از ظهر امروز چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ استان را فرا می‌گیرد و تا جمعه ۴ خرداد پابرجاست.

او ادامه داد: این سامانه امروز چهارشنبه ۲ خرداد برای سراسر استان و فردا پنج شنبه سوم خرداد نیز در کل استان به ویژه شهرستان‌های جنوب غرب گزارش شده و روز جمعه ۴ خرداد نیز برای جنوب غرب استان به ویژه شهرستان‌های لامرد و مهر پیش بینی شده است.

حقیقت تصریح کرد: احتمال سقوط اشیا از ارتفاعات، احتمال سقوط تابلوهای تبلیغاتی و شکستن نهال‌ها و درختان کهنسال، اثر مخاطره این سامانه است.

مدیرکل هواشناسی فارس توصیه کرد: با توجه به مخاطرات این سامانه، سازه‌های موقت مستحکم شود و خودرو‌ها در حاشیه ساختمان‌های نیمه کاره و درختان کهنسال پارک نشود.

هشدار زرد

هنگامی که سازمان هواشناسی، هشدار زرد می‌دهد، منظور این است که پدیده‌ای جوی اتفاق خواهد افتاد که ممکن است در سفر‌ها و کار‌های روزمره اختلالاتی ایجاد کند. این هشدار برای مردم با هدف آمادگی لازم برای روبرویی با پدیده‌های جوی است که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد، همچنین برای مسئولان به منظور توجه و اندیشیدن در مورد تمهیدات لازم صادر می‌شود.

هشدار نارنجی

هشدار نارنجی شدت بیشتری نسبت به هشدار زرد دارد و در نوع نارنجی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات مخرب و خسارت‌های احتمالی داشته باشد. این نوع هشدار، برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا نیز هست.

هشدار قرمز

هشدار قرمز، بالاترین سطح هشدار هواشناسی است که پیش‌بینی می‌شود پدیده جوی بتواند خسارت‌های وسیعی داشته باشد. با صدور هشدار قرمز به سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف، اعلام می‌شود که وارد عمل شوند و تمهیداتی برای کاهش خسارات اندیشیده و اقدامات لازم را انجام دهند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار