مهمان ویژه مراسم تشییع که مورد توجه رسانه‌های خارجی قرار گرفت، که بود؟

حضور و سخنرانی «اسماعیل هنیه»، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در مراسم تشییع پیکر آیت‌الله رئیسی مورد توجه ویژه رسانه‌های خارجی قرار گرفت.

«اسماعیل هنیه»، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در سخنرانی آیین تشییع رئیس‌جمهور گفت: «من از طرف ملت مقاوم فلسطین آمده‌ام تا در مراسم تشییع رئیس جمهور شهید و وزیر امور خارجه ایران شرکت کنم و شهادت مردانی که همراه ایشان بودند و این قدر الهی اتفاق افتاد، تسلیت بگویم. از خدوند متعال خواستارم آنها را مورد رحمت واسعه خود قرار داده و در بهشت برین جای دهد.»

وی افزود: «در ماه مبارک رمضان و در سفر به تهران دیداری با آقای رئیس جمهور داشتیم و باردیگر به مواضع ثابت جمهوری اسلامی ایران از ملت فلسطین تاکید کرد و ما هم گوش دادیم. در این دیدار به چند محور اشاره کردند که من به ۳ محور اشاره می‌کنم.»

رئیس دفتر سیاسی حماس با بیان اینکه مساله فلسطین، مساله اول امت اسلامی است، گفت: «امت اسلامی از همه ظرفیت‌های خود برای آزادی فلسطین استفاده می‌کند. مساله فلسطین تنها سیاسی نیست و در عمق عقیده امت اسلامی قرار دارد. در این سرزمین قبله اول مسلمانان و معراج پیامبر اکرم وجود دارد.»

هنیه با بیان اینکه ایشان (آقای رئیسی) در مساله دوم گفتند که مقاومت یک انتخاب استراتژیک است تا ما آزادی فلسطین را محقق کنیم، اظهار کرد: «مقاومت در فلسطین، سنگر اول مقاومت امت اسلامی است. ما در جمهوری اسلامی ایران به حمایت خود از مقاومت ادامه می‌دهیم که خواسته مقاومت محقق شود.»

وی با بیان اینکه نبرد طوفان الاقصی مورد سومی بود که آیت‌الله رئیسی متذکر شدند، گفت: «ایشان گفتند و همانگونه که ما هم میبینیم «طوفان‌الاقصی» نبردی بود که قلب رژیم صهیونیستی را مورد هدف قرار داد و یک تحول تاریخی در سطح جهانی ایجاد کرد. ملت فلسطین و مردم قهرمان غزه این نبرد را تا آزادی کامل فلسطین و قدس شریف ادامه خواهند داد.»

رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: «در پایان بار دیگر و در حضور مردم و رهبران محور مقاومت و گروه‌های مقاومت فلسطین می‌گویم که مطمئن هستیم جمهوری اسلامی ایران به راه خود در حمایت از ملت فلسطین با سیاست، استراتژیک و ارزش‌هایی که توسط رهبر انقلاب و مسئولانش دارد، ادامه خواهد داد تا آن روزی که سرافرازانه بالای گنبد‌های مسجدالاقصی و قدس شریف پرچم پیروزی و پرچم توحید را برافرازیم.»

بر اساس گزارش‌ها علاوه بر هنیه، «شیخ نعیم قاسم» قائم‌مقام معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان و «اسامه حمدان» از رهبران جنبش حماس در این مراسم حضور داشتند.

یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ بالگرد حامل رئیس جمهوری اسلامی ایران و همراهانش که برای افتتاح چندطرح ملی و استانی به آذربایجان شرقی رفته بودند دچار سانحه شد و تمام سرنشینان بالگرد به شهادت رسیدند.

منبع: نورنیوز

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۰ ۰۲ خرداد ۱۴۰۳
درود بر شما که در عزای فرزندانت خم به ابرویت نیامد رئیسی رفت ایران و ایرانی می ماند اسرائیل جنایتکار خوشحال نباش هر ایرانی در موقع ضرورت یک سید ابراهیم یک حاج قاسم یک سید علی هست
United States of America
ناشناس
۱۶:۴۵ ۰۲ خرداد ۱۴۰۳
من قلبن آقای هنیه رو دوست دارم،چهره ای مصمم، پاک ،مومن،صادق و دوست داشتنی ایشان برای ما یادآور ملت مظلوم فلسطین است،ِلحظه ی اعلام خبر شهادت فرزندان و نوه های آقای هنیه و واکنش ایشان نشان از روح بزرگ و عزم راسخ و اعتقاد به آزادی قدس عزیز داشت.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۱ ۰۲ خرداد ۱۴۰۳
اسماعیل هنیه به ایران خوش آمدید روح رئیس جمهور شهیدمان از این که میزبان شماست خوشحال است ،امیدوارم هر چه زودتر فلسطین پیروز شود لطفا مراقب خود باشیدمردم غزه به شما نیاز دارند هر چند می دانم شما هم آرزوی شهادت دارید مثل سید خادم الرضا و سردار دلها حاج قاسم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۴ ۰۲ خرداد ۱۴۰۳
درود