سوگواری زائران ایرانی در مدینه منوره در غم رئیس‌جمهور شهید و همراهان + فیلم

گروه‌های مختلفی از زائران حرم نبوی به طور خودجوش در فضای آکنده از غم و حسرت به سوگواری برای رئیس‌جمهور شهید و همراهان وی نشستند و عزاداری کردند.

زائران بیت الله الحرام از صبح ۲۴ اردیبهشت‌ماه به محض حضور در مدینه منوره به زیارت مزار پیامبر و قبور ائمه (ع) مدفون در جنت البقیع پرداختند. آنها در این ایام در حال انجام فرایض روزانه خود بودند که ناگهان خبری جانگداز عمق وجودشان را سوزاند. آنها از بیش از ۱۶۰۰ کیلومتر دورتر در سرزمین وحی پیگیر اخباری بودند تا بلکه با خبر یا اطلاعیه‌ای دلشان آرام و قرار بگیرد.

چندین ساعت بود که از سرنوشت آیت الله رئیسی رئیس‌جمهور کشورمان و هیئت همراهش خبری در دست نبود و مردم در هر گوشه و کنار دست دعای خود را به سوی آسمان بلند کرده بودند تا بلکه فرج و گشایشی حاصل شود. در مدینه منوره هم زائران به مرقد پیامبر مکرم اسلام و ائمه مدفون در بقیع توسل کرده بودند و با اشک و آه از خدا می‌خواستند تا هرچه زودتر خبری دل مردم ایران را شاد کند.

اما دریغ که سحرگاه ۳۱ اردیبهشت‌ماه خبری دل یک ملت را به سوگ نشاند و آهِ حسرت از نهاد هموطنانمان در ایران و سرزمین وحی برون آمد. خبر آمد که آیت الله رئیسی و همراهانش در سانحه بالگرد به شهادت رسیده‌اند.

پس از اعلام این خبر ناگوار زائران کاروان‌های سرزمین وحی در مکه و مدینه به صورت خودجوش به پاس قدرشناسی از خدمات «شهید جمهور» به شکل فردی و جمعی قرآن را ختم و مراسم بزرگداشت برگزار کردند. کاروان زائران سیرجانی مستقر در هتل «حیاة الماسی» مدینه از کاروان‌هایی بود که از همان لحظات ابتدایی این سانحه ناگوار به دعای توسل و قرآن کریم پناه بردند و برای آمرزش رئیس‌جمهور شهید و همراهانش به جزء خوانی کلام الله مجید و برگزاری مراسم عزاداری پرداختند.

بنابر این گزارش، حجت الاسلام سید مهدی افتخار افضلی روحانی کاروان سیرجان ضمن عرض تبریک و تسلیت به پیشگاه امام عصر (عجل)، مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران و زائران سرزمین وحی، شهادت را تنها اجر خدمت صادقانه به محرومان دانست.

همچنین گروه دیگری از زائران ایرانی در مدینه منوره درون رواق‌های مسجد النبی ختم گروهی قرآن داشتند و ثواب قرائت آن را به شهید جمهور آیت الله شهید سید ابراهیم رئیسی و هیئت همراهش تقدیم کردند.

مراسم بزرگداشت و سوگواری بمناسبت شهادت رئیس‌جمهور و همراهانش در هتل محل اسکان کاروان ۱۲۰۴۷ ارومیه در مدینه نیز با نوای روحانی کاروان و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت برگزار شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۲۰ ۰۲ خرداد ۱۴۰۳
خیلی التماس دعا برای آینده ایران داغدار
آخرین اخبار