مخبر: همه شاهد بودند که مردم ایران بعد از شهادت رئیس جمهور خود چه پیامی به دنیا صادر کردند

نخست وزیر ارمنستان با مدیر قوه مجریه دیدار و شهادت آیت الله رئیسی را تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، در دیدار نخست وزیر ارمنستان با مدیر قوه مجریه که صبح امروز و پیش از آغاز مراسم ادای احترام سران و مقامات کشور‌های خارجی صورت پذیرفت، دکتر محمد مخبر شهادت رئیس جمهور، وزیر امور خارجه و دیگر همراهان ایشان را ضایعه‌ای سخت و بزرگ برای ملت و دولت ایران توصیف و تصریح کرد: مولفه اصلی قدرت در ایران مردم هستند و همه شاهد بودند که در روز‌های اخیر این مردم در واکنش به شهادت خادم و رئیس جمهور خود چه پیامی را به دنیا صادر کردند. سابقه تاریخی و تمدنی طولانی باعث ایجاد استحکامی فوق‌العاده برای ایران شده که حتی اتفاقاتی مثل از دست دادن یک رئیس جمهور مردمی و خدمتگزار، با وجود همه تلخی و ناگوار بودن نمی‌تواند خللی در عزم و اراده مردم و سامان امور این کشور ایجاد کند.

مدیر قوه مجریه با اشاره به راهبرد اصلی سیاست خارجی دولت مردمی در گسترش روابط و همکاری‌ها با همسایگان اضافه کرد: این راهبرد هیچ تغییری نخواهد کرد و با قوت تداوم خواهد یافت. ما به تمام تعهدات و توافقات خود با ارمنستان پایبند بوده و اجرای آنها را با جدیت دنبال خواهیم کرد.

مخبر با بیان اینکه عملیات طوفان الاقصی و عملیات وعده صادق معادلات قدرت در جهان را تغییر داده است، گفت: امروز همه قدرت‌های جهان پشت سر رژیم صهیونیستی در برابر چند هزار رزمنده مقاومت در یک قطعه کوچک، محدود و محاصره شده از زمین و آسمان و دریا صف کشیده‌اند، اما بعد از گذشت ۸ ماه و ارتکاب جنایات بی‌سابقه و وحشیانه نتوانستند کاری در برابر آنها از پیش ببرند و این نشان می‌دهد که نظم حاکم بر دنیا در حال دگرگون شدن است.

«نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان نیز در این دیدار ضمن ابراز تاسف عمیق و عرض تسلیت از طرف خود و مردم کشورش در پی شهادت دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، وزیر امور خارجه و جمعی دیگر از همراهان ایشان گفت: حضور امروز ما در تهران فراتر از یک دیدار رسمی و دولتی و ناشی از روابط و علاقمندی صمیمی و شخصی بنده نسبت به دکتر رئیسی و دکتر امیرعبداللهیان است.

نخست وزیر ارمنستان با بیان اینکه دو کشور در دوره ریاست جمهوری دکتر رئیسی توافقات بسیار خوبی با یکدیگر داشتند که دورنمای بسیار روشنی برای ارتقای سطح روابط فیمابین ایجاد کرده بود، افزود: دولت ارمنستان به طور کامل نسبت به اجرای این توافقات در راستای تامین منافع دو کشور و دو ملت پایبند و متعهد است.

پاشینیان با اشاره به اینکه روابط حسنه ارمنستان با ایران برای برخی‌ها قابل قبول و مطلوب نیست، اظهار داشت: ارمنستان خیلی واضح و روشن اعلام کرده که به این مخالفت‌ها اهمیتی نمی‌دهد و گسترش همه جانبه روابط و همکاری‌ها با ایران را به طور جدی دنبال می‌کند.

وی با بیان اینکه به هر مقطعی از تاریخ هزاران سال گذشته که نگاه کنیم، ایران همواره یک سرزمین و تمدن بزرگ و موثر بوده است، گفت: امیدوارم در سال‌های طولانی پیش‌رو نیز همواره روابط صمیمانه، دوستانه و رو به گسترشی با یکدیگر داشته باشیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۱۵ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
شهیدان خدمت شهادتتون مبارک ، سما برای ملت ایران همیشه زنده اید
Iran (Islamic Republic of)
زنگ
۰۰:۰۷ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
نمیخوادرییس جمهور انتخاب کنید بزارین چهلم تموم بشه مخبررییس جمهورمیمونه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۶ ۰۲ خرداد ۱۴۰۳
در فضای مجازی مردم ارمنستان همیشه از ایران حمایت کردن و پیام های محبت امیز گذاشتن ارمنی ها انسان های بسیار شریفی هستن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۸ ۰۲ خرداد ۱۴۰۳
اقای پاشینیان و کشور ارمنستان دوست واقعی ماست نه که اذربایجان و علی اف
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۵۱ ۰۲ خرداد ۱۴۰۳
خدا نکنه این بشه رئیس جمهور.تو بودی می گفتی بازنشسته ها نیاید حقوق بگیرن و برای کشور اضافین.
Iran (Islamic Republic of)
علی
۱۹:۰۹ ۰۲ خرداد ۱۴۰۳
بله همه جهان شاهد بودن، ولی ملت ایران هم از شما انتظار دارن بعنوان کسی ک ایشون رو دیدین و درک کردین، عملکردی مشابه و در امتداد فکر این شهید والا مقام‌داشته باشین....
Iraq
ناشناس
۱۵:۵۵ ۰۲ خرداد ۱۴۰۳
بهتره بگیم ملت ایران
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۸ ۰۲ خرداد ۱۴۰۳
فرقش چیه ؟
آخرین اخبار