بغضی که با بغض رهبر انقلاب ترکید/ بدرقه تاریخی آیت‌الله رئیسی و همراهانش به خانه ابدی

مردم تهران روز گذشته با حضور پرشور خود مراسم تشییع پیکر آیت‌الله رئیسی و همراهانش را برگزار کردند.

برعکس روال معمول که آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی به دیدن مردم می‌رفت تا طرح‌های عمرانی دولت را افتتاح و از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شود این بار مردم بودند که به دیدار او آمدند. دیداری که پر از اندوه، ماتم و حسرت بود.

از بامداد روز چهارشنبه دوستداران آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی برای بدرقه او، حسین امیرعبداللهیان (وزیر خارجه)، آیت‌الله سید محمدعلی آل‌هاشم (امام جمعه تبریز)، مالک رحمتی (استاندار آذربایجان شرقی)، سردار سید مهدی موسوی (فرمانده یگان حفاظت نهاد ریاست‌جمهوری)، سیدطاهر مصطفوی (خلبان اصلی پرواز)، محسن دریانوش (کمک خلبان پرواز) و سرهنگ بهروز قدیمی (از کادر فنی پرواز) به خیابان انقلاب آمدند تا مراسم بدرقه به سمت خانه ابدی را برگزار کنند. 

ساعت ۹ صبح بود که رهبر انقلاب نماز را بر پیکر شهدا اقامه کردند. نمازی که یادآور نماز پر سوز و گداز رهبر انقلاب بر پیکر سردار سلیمانی بود. ذکر نماز که به «اللهم إنّا لا نَعلَمُ مِنهُم إلّا خَیرا» رسید رهبر انقلاب بغض کرده بودند و این باعث شد تا بغض مردم هم بترکد.

نماز که تمام شد رهبر انقلاب با پیکر شهید رئیسی وداع کردند و حین خروج، نوه‌های آیت‌الله رئیسی را در آغوش کشیدند و محبت پدرانه خود را به آنها ابراز داشتند.

نوه آیت الله رئیسی

پس از اقامه نماز مراسم تشییع شهدا به سوی میدان آزادی با حضور خیل عظیم جمعیت برگزار شد که بازتاب زیادی در رسانه‌های جهان داشت.

اکثر رسانه‌های خارجی بر حضور ده‌ها هزار نفری مردم در این مراسم تاکید داشتند که این امر نشان‌دهنده تعجب آنها از مراسم باشکوه تشییع رئیس‌جمهور کشورمان و همراهانش دارد.

علاوه براینکه آیت‌الله رئیسی در بین مردم دوستداران زیادی دارد بسیاری از سیاسیون هم مشی او را تحسین می‌کنند که در سخت‌ترین شرایط اقتصادی سکان اداره کشور را برعهده گرفت تا بتواند مشکلات را حل کند.

اعتقاد رئیسی به گفتمان دوجانبه

حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره شهید آیت‌الله رئیسی گفت: من از دو منظر به از دست دادن رئیس‌جمهور نگاه می‌کنم یکی اینکه اتفاق رخ داده بسیار تلخ است و همان‌طور که وجود رئیس‌جمهور و خدماتش ارزشمند بود، نبود او یک فقدان تاسف‌بار است.

حمیدرضا حاجی بابایی

وی اظهار کرد: از یک منظر دیگر در سال‌های گذشته همیشه از این اتفاقات داشتیم و ممکن است در هر کشوری اتفاق بیفتد. این اتفاقات ضمن تلخ بودن چرخ اقتصاد و چرخ کشور را تحرکش را بیشتر می‌کند و دلیل عمده‌اش این است که سرمایه اجتماعی را افزایش می‌دهد و دل مردم را به مسئولین نزدیک‌تر می‌کند و یک فضای عاطفی ایجاد می‌کند و خیلی از مسائل خشن و دورکننده دل‌ها را از بین می‌برد به همین دلیل یک فضای عاطفی، اخلاقی و نزدیک در بین جریان‌های سیاسی، مردم و حاکمیت به‌وجود می‌آورد لذا وقتی برای یک از مسئولان کشوری چنین اتفاقی برایش می‌افتد ضمن تاسف‌بار بودن کار مملکت تعطیل نمی‌شود و کار با سرعت و قدرت بیشتر ادامه پیدا می‌کند.

نماینده مردم همدان در مجلس افزود: همان‌طور که جلسات دولت، مجلس و مراسم افتتاحیه مجلس خبرگان پس از شهادت رئیس‌جمهور برگزار شد تا ۴۵ روز آینده انتخابات ریاست جمهوری انجام می‌پذیرد و ان‌شالله روال عادی کشور همچنان جریان دارد تا خدمات خوبی را به مردم ارائه کنیم.

حاجی‌بابایی تصریح کرد: آقای رئیسی فشار‌های سنگینی را تحمل کرد و شهادت می‌دهم آقای رئیسی در شورای عالی هماهنگی اقتصادی تصمیم‌های سختی گرفت.

وی ادامه داد: برخی مسئولان این‌طور فکر می‌کنند که یک تصمیمی می‌گیریم که حالا در کوتاه‌مدت آیا مردم از آن خوششان می‌آید یا خیر و هر اتفاقی بعدا می‌افتد، بیفتد به من چه ربطی دارد که این می‌شود خودخواهی؛ برخی دیگر از مسئولان می‌گویند باید یک تصمیمی گرفت که در آینده نزدیک وضع بهتر شود، اما خود آن مسئول زیر سوال می‌رود که آقای رئیسی از این مسئولان بود و برایش مهم نبود که زیر سوال برود بلکه برایش مهم بود که برای مردم اتقاقات خوبی بیفتد و تمام تلاشش را انجام می‌داد.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: من در جا‌های گوناگون بودم و دیدم در رابطه با وضع معیشت مردم سخت‌ترین شرایط برای آقای رئیسی ایجاد می‌شد و در اکثر امور هم برای کمک به مردم ورود پیدا می‌کرد.

نماینده مردم همدان در مجلس بیان کرد: رابطه با مجلس برای آقای رئیسی بسیار مهم بود. زمانی که بودجه را بررسی می‌کردیم شاید بار‌ها اتفاق می‌افتاد فضای کشور که ملتهب می‌شد لذا سریع دعوت می‌کرد و جلسه تشکیل می‌داد و رفع ابهام انجام می‌شد و خیلی برخورد خوبی داشت و به گفتمان دوجانبه اعتقاد داشت و یک سر و گردن از چهره‌های سیاسی بالاتر فکر می‌کرد.

یکی از عملکرد‌های مثبت شهیدان آیت‌الله رئیسی و حسین امیرعبداللهیان در عرصه سیاست خارجی بود که توانستند روابط با عربستان سعودی را دوباره برقرار کنند و کشورمان در دولت سیزدهم توانست عضو سازمان شانگهای و بریکس شود البته تلاش‌های شهید امیرعبداللهیان در جنگ غزه برای شناسایی اسرائیل به‌عنوان جنایتکار جنگی در بین کشور‌های دیگر از جمله کشور‌های غربی بر کسی پوشیده نیست.

امیرعبداللهیان معتقد به استراتژی تعامل بود

شهریار حیدری نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره اقدامات شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و شهید حسین امیرعبداللهیان در عرصه سیاست خارجی گفت: خدمات رئیس‌جمهور قابل توجه و ماندگار است و باید از این ظرفیت‌ها برای تقویت دیپلماسی و تقویت قدرت داخلی استفاده کنیم که آقای امیرعبداللهیان به خوبی این موضوع را درک کرده بود و تلاش گسترده‌ای برای استفاده از ظرفیت‌های کشور و ارتقای قدرت ملی جمهوری اسلامی در بیرون از مرز‌ها انجام داد.

شهریار حیدری

حیدری گفت: در جریان حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به مردم غزه باید فریاد مظلومیت ملت فلسطین به گوش جهانیان و نهاد‌های بین‌المللی می‌رسید و جمهوری اسلامی ایران به خوبی این نقش را ایفا کرد و آقای امیرعبداللهیان با رایزنی با کشور‌های مختلف سعی کرد از مظلومیت این مردم دفاع کند که واقعا خوب پیش رفت و نقش کلیدی و محوری داشت و قطع‌به‌یقین مردم فلسطین قدردان زحمات آقای امیرعبداللهیان هستند. 

وی اظهار کرد: روش وزرای خارجه متفاوت است و آقای امیرعبداللهیان در جایی که ضرورت داشت استراتژی تعامل داشت و بیشتر با همین رویکرد توانست جایگاه موثر دستگاه سیاست خارجی را به خوبی تبیین کند.

وی تاکید کرد: قطع‌به‌یقین خدمات و زحمات رئیس‌جمهور و وزیر خارجه در تاریخ ایران ماندگار خواهد بود.

گزارش: محمد امیرحسینی

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۱۲ ۰۴ خرداد ۱۴۰۳
هنوزم گریه ام بند نمیاد چه مظلومانه رفتن خدا حافظ شهدای خدمت ?
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۴:۰۶ ۰۴ خرداد ۱۴۰۳
فقط یک چیز در این برنامه ها ی چند روز برای ما معلوم شد چقدر وچه بسیار از سلبریتیها مون که اینها از مردم دورند ومردمی نیستند .وخطشان از مردم جداست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۱ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
خب اونروز هوا خوب نبود بارندگی چرا یک روز اذربایجان نموندن ?
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۲ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
رئیس جمهورعزیز بااینکه مصیبت سختی به ماواردشده فقط اینا میدونم خداخیلی دوست داشته که هم‌شهیدشدی هم‌ازدست یه سری ادم نادان ودشمن‌که‌همه ی مشکلات رابه گردن شما ودولت مینداختن وکارهای شمارانمیدیدن راحتتون کردهرچندحالاهم‌بعضیا گردن رهبرعزیزمیندازن کاش شماره ای بوداونارامعرفی کنم بیان بازداشت کنن.ببینم حالابعدشما گردن کی میندازن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۵۳ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
روحشان شاد....هنوز خیلی زود است تا آقای سید ابراهیم رئیسی شهید خدمت صداقت صبور را کامل بشناسیم..اما در همین زمان اندک هم خیلی‌ها فهمیدند که چه شخصیت عزیزی را از دست دادیم شاید هم خداوند متعال ما را لایق ندیدند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۰۰ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
شادی روح شهدا صلوات
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۲ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
همه چیمون شبیه کربلاست.مسلم سفیر حسین و حسین سفیر سیدابراهیم.
خوش ب حال سید. ماروببخش خیلی وقتا قدرنشناس بودیم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۷ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
روح‌ش شاد يادشون گرامي جایگاهشان بهشت‌ ????
Iran (Islamic Republic of)
mb1
۱۴:۱۷ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
از دستگاه اطلاعاتی خواستار پیگیری کامل این حادثه هستیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۰۷ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
شهدای خدمت شهادتتون مبارک
Iran (Islamic Republic of)
zz
۱۱:۲۴ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
سید شهید حلالمون کن نشناختیمتون افسوس افسوس
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۲۳ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
خوشا به سعادتتون که رهبر بر همگی شما نماز خواند شهادتتان مبارک شهدای خدمت
Iran (Islamic Republic of)
mahyar
۱۱:۱۳ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
تویی که نمی‌شناختمت
حیف و صدحیف
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۷ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
کاش همینجور که بودی میشناختیمت الان ایقد داغون نبودیم کاش حلالمون کنی تازه فهمیدیم کی بودی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۴۴ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
قربان دلت بشم آقا جانم نکنه دلت بلرزه ما جز تو کسی و نداریم بزرگ مایی پدر مایی دشمنان ما می‌دانند که این مملکت بزرگ داره صاحب داره اشکت در بیاد آقا جان جانمو فدای تک تک اشکات میکنم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۱۱ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
بزرگ مردی بود ... حیف از دست دادیم ... حیف ،،????
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۰۷ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
واقعا افسوس که چنین مردان بزرگی یکی پس از دیگری در این مدت از دست دادیم. از خداوند منان خواهانم با سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین علیه السلام محشور شوند انشاالله.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۵۶ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
خادم الرضا و هشتمین ریس جمهور به امام هشتم و به مولای خود پیوست. چنین سعادتی گوارای وجودت.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۳۱ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
سوز دل و بغض ما سرد نمیشه،آخه گوهرهای کمیابی رو از دست دادیم.در واقع خسران زده شدیم و نه ضرر کردیم،خسران زده اصل سرمایه رو از دست میده و ضرر کرده سودش کم شده!!!!!!! ای دریغا ای دریغا ای دریغا...
و صد البته که ما به صلاح الهی باور و یقین داریم و فقط دلتنگ فقدان جسمانی اونها در بین خودمون هستیم...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۴۴ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
واقعا حیف حیف شد. گذر زمان به مردم نشان خواهد داد چه عزیزی را از دست داده اند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۵۴ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
رهبر عزیزم تسلیت سید عزیز سلام ما را به سردار عزیز برسان ??
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۴۴ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
خداوند روحش رو شاد کند .مرد عمل بودن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۴۲ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
عجیب ترین حادثه تو تاریخ جمهوری اسلامی که یه مرجع تقلید و یه رئیس جمهور و یه وزیر خارجه و یه استاندار همگی با هم و تو یه حادثه از بین برن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۴۰ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
هیشکی هنوز باورش نمیشه یه رئیس جمهور و یه وزیر خارجه و یه مرجع تقلید رو تو یه حادثه همه رو با هم از دست بده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۹ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
خواست خدا بوده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۳۱ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
این حادثه به قدری عجیب و باورنکردنیه که همه هنوز تو شوکن
Iran (Islamic Republic of)
منصور
۰۵:۲۴ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
بدانید / خدا چیزهایی میداند که هیچکس نمیداند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۵۱ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
در جریان باشید خدا همه چیزی رو میدونه . حتی نیت هایتان را
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۳:۳۳ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
حسن روحانی خاتمی احمدی نژاد نیامدن
Iran (Islamic Republic of)
آشتیانی
۰۲:۲۲ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
رهبر جان خم به اَبرو نیاورید، روی ما حساب کنید.
به حضرت زهرا قسم تنهایتان نمی‌گذارم.
آخرین اخبار