تندباد در اصفهان؛ خسارت به ۱۶ خودرو و سقوط ۵۴ درخت

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: باد شدید و تندباد در ۲۴ ساعت گذشته سبب سقوط ۵۴ اصله درخت و آسیب زدن به ۱۶ دستگاه خودرو شد.

منصور شیشه‌فروش گفت: باد شدید و تندباد لحظه‌ای در استان اصفهان، سقوط ۱۰ داربست را نیز در پی داشت.

وی اضافه کرد: سامانه ناپایدار جوی از روز گذشته به استان وارد شده است که در پی آن شاهد تندبادهای لحظه‌ای و باد شدید در بیشتر نقاط استان به‌ویژه در مناطق شرقی و شمالی بودیم.

مدیرکل مدیریت بحران اصفهان خاطرنشان کرد: سرعت تندباد در این استان در شبانه روز گذشته از ۷۰ تا ١١۵ کیلومتر در ساعت گزارش شد.

شیشه فروش تصریح کرد: اوج فعالیت این سامانه ناپایدار بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) تا امشب است و بر همین اساس به غیر از احتمال وقوع تندباد و فعال شدن کانون‌های گرد و غبار، بارش باران و تگرگ، رعد و برق و احتمال سیلابی شدن مسیرها و رودخانه‌های فصلی نیز پیش بینی می‌شود.

وی افزود: به شهروندان و مسافران توصیه می‌شود از حضور در دامنه کوه‌ها و در حاشیه رودخانه‌های فصلی و پارک کردن خودرو در زیر درختان پرهیز کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه فعالیت این سامانه جوی ناپایدار تا یکشنبه آینده ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: نیروهای امدادی و دستگاه‌های خدمات‌رسان، لغو مرخصی هستند و در آماده باش کامل قرار دارند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.