ستاد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری رسانه ملی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که مناظرات تلویزیونی برای نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری پابرجاست.

اطلاعیه شماره یک "ستاد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری" رسانه ملی صادر شد.

متن اطلاعیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم 

به استحضار مردم شریف ایران می‌رساند در پی سانحه غم‌انگیز شهادت رئیس‌جمهور و همراهان در سانحه بالگرد، بلافاصله ستاد انتخابات چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری در سازمان صداوسیما هفته گذشته تشکیل شد. این ستاد بلافاصله طی جلسات فشرده و برای ایفای وظایف سنگین رسانه ملی در تامین بستر‌های لازم برای تبلیغات نامزد‌های محترم، موارد زیر را مصوب کرد: 

۱. قرعه‌کشی برای تعیین زمان بندی تولید و پخش برنامه‌های تبلیغات رادیو و تلویزیونی نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری بلافاصله پس از اعلام فهرست نهایی نامزد‌های محترم با حضور نمایندگان آنها در سازمان صداوسیما برگزار خواهد شد.

۲. برنامه‌های تبلیغاتی رادیو و تلویزیونی نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری مانند دوره‌های پیشین ترکیبی از برنامه‌های زنده و ضبطی از جمله مناظره خواهد بود.

۳. ستاد انتخابات سازمان همچنین یک کانال اختصاصی را در سامانه تلوبیون برای پخش برنامه‌های زنده و ضبطی به هر یک از نامزد‌ها اختصاص خواهد داد. 

۴. هر یک از نامزد‌های محترم می‌توانند در صورت تمایل دو مستند تلویزیونی سی دقیقه‌ای و دو مستند رادیویی سی دقیقه‌ای برای پخش در شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی تهیه کنند. 

۵. ستاد‌های تبلیغاتی هر یک از نامزد‌ها همچنین می‌توانند دیدگاه‌های ایشان خطاب به مردم هر یک از استان‌ها را برای پخش در شبکه‌های صداوسیمای استان‌ها در قالب یک برنامه بصورت رو به دوربین به تعداد استان‌ها تهیه کنند.

۶. با توجه به این که براساس قانون، نظارت بر برنامه‌های تبلیغاتی رادیویی و تلویزیونی نامزد‌ها اعم از ضبطی و زنده به کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سپرده شده، کلیه برنامه‌های ضبط شده نامزد‌ها باید در موعد مقرر که متعاقبا اعلام می‌شود، تحویل این کمیسیون شود. 

بر اساس ماده ۶۲ قانون انتخابات ریاست جمهوری، ترتیب و تنظیم تبلیغات رادیو و تلویزیونی نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری باید به تصویب کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری برسد، لذا موارد پیشنهادی ستاد انتخابات رسانه ملی در نخستین جلسه این کمیسیون در تاریخ نهم خرداد مطرح شد و به تصویب کمیسیون یاد شده رسید. یادآور می‌شود کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری شامل این اعضا است:

- دادستان کل کشور یا نماینده تام‌الاختیار او
- وزیر کشور یا نماینده تام‌الاختیار او
- دبیر هیئت اجرائی مرکزی انتخابات
- رئیس شورای نظارت بر سازمان صداوسیما یا یکی از اعضای این شورا به انتخاب شورا
- رئیس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران یا نماینده تام‌الاختیار او

ستاد رسانه ملی همچنین مصوب کرد گروه‌های برنامه‌ساز با هدف پربارتر شدن هر چه بیشتر برنامه‌های تلویزیونی مرتبط با انتخابات ریاست جمهوری، از ظرفیت نخبگان و دانشگاهیان در طراحی سوالات در برنامه‌های مناظره، میزگرد و گفتگو استفاده و برنامه‌ریزی کند. 

جزئیات برنامه‌های ذکر شده تبلیغاتی رادیو و تلویزیونی شامل مناظره‌ها و میزگرد‌ها و نیز سایر برنامه‌های زنده و ضبطی متعاقبا به اطلاع عموم خواهد رسید.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
فرهنگ
۰۲:۱۰ ۱۱ خرداد ۱۴۰۳
از وقتی‌این‌مناظره‌ها درسال ۸۸ شروع شد بی‌حرمتی و تهمت و افترا رو شاهد بودیم. بهتره بهش خاتمه بدهند.
Iran (Islamic Republic of)
هم‌وطن
۲۳:۰۵ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
یاد مناظره دور قبلی که میفتم و تهمتهایی که به شهید رئیسی مظلوم زدن، حالمو از دنیای کثیف بعضی سیاسیون بهم میزنه
ما ابد در پیش داریم. بعضی ها در جلوی دوربین رسانه ملی شرم نکردند و هر تهمتی رو به اون بنده خدا زدند. البته که خدا جواب سکوت اون شهید مظلوم رو دادند ولی ما دیگه تحمل حضور آدمهای کثیف و بدذات رو که راست راست تو چشم ما نگاه کنند و دروغ بگن نداریم.
من از مسئولین رسانه ملی خواهش می‌کنم جلوی این مدل مناظرات رو که به دروغ به بقیه تمت میزنن و قصد تحقیر طرف مقابل رو دارن بگیرن
نمیشه که هیچ قانونی نباشه
بعضی ها وقیحن شعور ندارن و به نظرم این مدل مناظرات توهین به شعور مخاطب هست. ...................
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۵۵ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
مناظره قبول هست
مناظره شهید ریئسی قرار بود اسناد محرمانه اعلام کنه اما قبول نکرد آیا دست کسی هست اعلام کنه بیا وارد میدان انتخابات شود
Turkiye
ناشناس
۲۰:۰۷ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
نیاز نیست اینا ۱۶ ساله یکسانن ادم جدیدی توشون نیست. تعدادی بی علم کشور داری
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۲۶ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
مردم دیگه بیدارترشدن بعد شهادت آقای رییسی

من ب داوطلبی مثل اقای رییسی رای میدم پاکدست شجاع فساد ستیز پیگیر دلسوز و....
آخرین اخبار