سرپرست وزارت امور خارجه گفت: شهید رئیسی اهل تعامل بود، اما اهل معامله نبود. اهل زد و بند نبود و در دفاع از ارزش‌های دینی و انقلابی مسامحه نمی‌کرد.

همایش "جهاد تبیین و یادبود شهدای خدمت" چهارشنبه ۲۳ خردادماه با حضور شهروندان در سالن اجتماعات مسجد جامع امام سجاد علیه‌السلام در بلوار اشرفی اصفهانی منطقه ۵ برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین قانع؛ امام جمعه کن ضمن خیرمقدم به حاضرین، گزارشی از اقدامات منطقه ۵ در خصوص یادبود شهدای خدمت را ارائه داده و از مردم و مسئولین محلی و منطقه‌ای بابت گرامیداشت با شکوه یاد و نام و راه شهدای خدمت در این مدت تشکر کرد.

وی همچنین با ذکر اهمیت مشارکت در انتخابات آتی ریاست جمهوری از مردم خواست تا با انتخاب گزینه اصلح به آبادانی و توسعه کشور کمک کنند.

در ادامه این مراسم پس از اجرای گروه سرود، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ماندگاری به ایراد سخنرانی پرداخت و در خصوص جایگاه رئیس جمهور و اهمیت انتخابات به مواردی اشاره کرد.

وی سپس شاخص‌های رئیس جمهور خوب و شاخص‌های دولت شهید رئیسی را تبیین کرد و از مردم خواست با کنار گذاشتن تفرقه، اختلاف و حواشی فردی اصلح را که قدرت اجرایی دارد و بتواند همه جریانات سیاسی را برای حل مشکلات و توسعه کشور بسیج کند با عقلانیت انتخاب کنند.

در ادامه علی باقری‌کنی؛ سرپرست وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه ماه پرحادثه و پرحماسه خرداد که آبستن اتفاقات مهم تاریخی مانند ۱۵ خرداد ۴۲، سوم خرداد ۶۱ و ۱۴ خرداد ۶۸ بوده، گفت: شهدای خدمت با شهادتشان اخلاص خودشان را رقم زدند و این بهترین پاداش برای اخلاص و خلوص نیت این عزیزان بود.

باقری‌کنی ویژگی‌های شهید رئیسی را برشمرد و افزود: شخصیت مردمی این رئیس جمهور و دغدغه مردم داشتن ایشان قابل توجه و قابل ذکر بود که باید الگویی برای همه مدیران و رئیس جمهور آینده باشد.

وی شهید رئیسی را فردی پایبند به اصول دانست و تاکید کرد: شخصیت ملی فراگیر او و هویت انقلابی و اسلامی ایشان جالب توجه بود و عجیب اینکه این شهید بزرگوار از حملات به شخص خودشان عصبانی نمی‌شد.

سرپرست وزارت امور خارجه شهید رئیسی را مطیع رهبری خواند و افزود: او برای اجرای فرامین رهبری بسترسازی می‌کرد و رویکرد رهبری برای او حجت بود.

وی افزود: شهید رئیسی اهل تعامل بود، اما اهل معامله نبود. اهل زد و بند نبود و در دفاع از ارزش‌های دینی و انقلابی مسامحه نمی‌کرد.

باقری‌کنی در ادامه به بیان برخی خصوصیات شهید امیرعبداللهیان؛ وزیر پیشین امور خارجی پرداخت و تاکید کرد: صبر، دوراندیشی، اخلاق مداری و پیگیری جدی امور از جمله خصوصیات بارز شهید امیرعبداللهیان بود که فقدان ایشان ضایعه‌ای بزرگ برای ملت ایران و برای وزارت خارجه خواهد بود.

سرپرست وزارت امور خارجه ادامه داد: انقلاب ایران انقلاب ریشه‌داری است و مردم با شرکت در تشییع پیکر شهدای خدمت نشان دادند که پشتیبان انقلاب هستند. ما به عنوان سربازان و پاسداران انقلاب اسلامی باید مسئولیت‌های خود را بشناسیم و به آنها توجه کنیم.

این مراسم پس از سخنرانی باقری‌کنی، با مداحی حاج محمود محمدی در وصف شهدای خدمت به پایان رسید.

در این مراسم معاون امور بین‌الملل شهرداری تهران، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج قدس و جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی رده‌های تابعه، مشاور عالی شهردار منطقه ۵ و مدیران شهری، بخشدار کن، مدیر بنیاد شهید انقلاب اسلامی منطقه، مدیر اداره اوقاف شمال‌غرب، رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد شمال‌غرب تهران، خانواده معظم شهدا و جمعی از شهروندان و بسیجیان حضور داشتند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار