مدیر کل زندان‌ها و نایب رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان یزد، از آزادی تعداد ۴۶ زندانی غیر عمد با مشارکت نیکوکاران یزدی خبر داد.

 رضا مقبلی مدیر کل زندان‌ها و نایب رئیس هیئت امناء ستاد مردمی دیه استان یزد ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر خم گفت: از ابتدای سال جاری تا امروز ۴۶ زندانی غیر عمد از زندان‌های استان آزاد و به آغوش گرم خانواده خود بازگشتند که مبلغ بدهی آنها ۸۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود.

وی ادامه داد: در فرآیند آزادی از طریق پذیرش اعسار از سوی مراجع قضایی و قضات دادگاه‌ها مبلغ ۳۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بود و شکات نیز در این پرونده‌ها خود به مانند خَیر عمل نموده و مبلغ ۳۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان را گذشت نموده و مابقی این مبلغ از منابع این ستاد مردمی شامل کمک‌های خیرین و نیکوکاران نوعدوست و تسهیلات بانک‌های عامل و آورده مددجو به مبلغ ۱۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این ۴۶ نفر و بازگشت آنها به آغوش گرم خانواده فراهم گردید.

مقبلی با تشریح نوع محکومیت این مددجویان گفت: از این تعداد آزاد گردیده تعداد ۲۸ مددجو مربوط به محکومین مالی، تعداد ۱۰ محکوم مربوط به پرداخت مهریه، تعداد ۶ محکوم مربوط به پرداخت نفقه، تعداد ۱ مددجو محکوم پرداخت دیه تصادفات رانندگی و تعداد ۱ مددجو نیز مربوز یه پرداخت دیه حوادث کارگاهی بودند.

مدیر کل زندان‌ها ضمن تقدیر از تلاش‌های بی وقفه کارکنان و اعضاء کمیته صلح و سازش این ستاد مردمی گفت: از این تعداد آزادی تعداد ۱۱ مددجو با انجام مشاوره و اصلاح ذات البین توسط مددکاران این ستاد و بدون پرداخت هیچ گونه مبلغی و تعداد ۳۵ مددجو با پرداخت از منابع، شامل کمک‌های خیرین و نیکوکاران نوع دوست و تسهیلات بانک‌های عامل از زندان آزاد گردیدند که از این تعداد ۶ مددجو زن و ۴۰ مددجو نیز مرد بودند.

مقبلی در ادامه ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه گفت: ستاد مردمی دیه استان یزد همواره در کلیه مناسبت‌ها اقدام به برگزاری پویش، جشن گلریزان و آیین آزادی میکند که همواره در این موضوع در کشور جزو رتبه‌های برتر است که در همین راستا نیز در نظر دارد تا به مناسبت عید سعید غدیر خم و هفته قوه قضاییه با مشاکرت اهالی دوشنبه‌های رهایی و هیئت ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی استان اقدام به برگزاری جشن گلریزان زورخانه‌ای نماید تا با کمک‌های خیرین و نوعدوستان دارالعباده زمینه آزادی چند زندانی غیر عمد فراهم گردد.

این مقام مسئول در پایان گفت: این جشن گلریزان مورخ دوشنبه ۴ تیر ماه ساعت ۱۷:۳۰ به میزبانی زورخانه علی ابن ابی طالب (ع) واقع در صفاییه، میدان ابوذر، خیابان تیمسار فلاحی برگزار خواهد شد و نیکوکاران میتوانند جهت سهیم شدن در امر آزادی زندانیان غیر عمد در این جشم حضور یابند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار