۱۱ هزار و ۳۷ داوطلب در نوبت دوم کنکور سراسری در استان در روز‌های پنج شنبه و جمعه ۲۱ و ۲۲ تیر همزمان با سراسر کشور با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در دانشگاه بیرجند گفت: تعداد شرکت کننده‌های خانم در این مرحله از آزمون سراسری ۶ هزار و ۹۷۵ نفر و تعداد آقایان ۴ هزار و ۶۲ نفر هستند که حدود ۶۵ درصد داوطلبان را خانم هاو ۳۵ درصد را آقایان تشکیل می‌دهند.

 

حسینی واشان با بیان اینکه از این تعداد داوطلب آزمون بیشترین آن در رشته تجربی با ۴ هزار و ۸۵۶ نفر هستند، افزود: در رشته علوم انسانی ۳ هزار و ۷۳۱ داوطلب، در علوم ریاضی هزار و ۴۲ داوطلب، در رشته هنر ۷۲۴ داوطلب و در رشته زبان‌های خارجی ۶۸۴ داوطلب شرکت می‌کنند.

 

وی از برگزاری کنکور سراسری در ۱۰ شهرستان استان خبرداد و گفت: آزمون علوم ریاضی و علوم انسانی صبح فردا پنج شنبه ۲۱ تیر، آزمون رشته هنر و زبان‌های خارجی در نوبت عصر فردا و آزمون رشته علوم تجربی در صبح جمعه برگزار می‌شود که شروع فرآبند آزمون ساعت ۸ صبح و ۱۴:۳۰ عصر خواهد بود.

 

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در دانشگاه بیرجند با بیان اینکه باجه رفع نقص هم از امروز در محل سازمان مرکزی دانشگاه بیرجند واقع در شوکت آباد دایر است، افزود: فعالیت این باجه از امروز ساعت ۸ صبح آغاز شده بنابراین داوطلبی که درخصوص موارد جزئی همچون اشتباه در نام و نام خانوادگی، عنوان و یا مدرک نیاز به اصلاح دارند می‌توانند برای رفع نقص به این محل مراجعه کنند ولی مواردی همچون تغییر در محل آزمون، تغییر رشته و گروه آزمایشی قابل تغییر نیست.

 

وی با بیان اینکه داوطلب باید علاوه بر کارت شناسایی معتبر و کارت ورود به جلسه آزمون، مداد، خودکار، پاک کن ومدادتراش همراه داشته باشد، گفت: ورود هرگونه وسیله هوشمند همچون ساعت و گوشی هوشمند، خودکار هوشمند به داخل جلسه ممنوع بوده و داوطلبان از همراه داشتن این موارد خودداری کنند. 

حسینی واشان از کاهش هزار و ۷۰۰ نفری داوطلبان مرحله دوم آزمون سراسری در مقایسه با مرحله اول خبرداد و گفت: در نوبت اول آزمون در استان حدود ۱۲ هزار نفر شرکت کردند.

وی عمده علت کاهش این داوطلبان را برگزاری آزمون دانشگاه فرهنگیان در مرحله اول عنوان کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.