مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌غربی گفت: امسال ۳۱۰ تن انواع گوشت دام و طیور در دامپزشکی های سطح استان با کنترل های بهداشتی صورت گرفته از چرخه ورود به بازار حذف شده است.

سید امید خلیل زاده با بیان اینکه ۳۱۰ تن گوشت از چرخه ورود به بازار در آذربایجان‌غربی حذف شد گفت: از این میزان گوشت توقیف شده بیش از ۳۰۸ تن مربوط به کشتارگاه های طیور و ۱.۵ تن نیز مربوط به کشتارگاه های دام سبک و سنگین بوده است.

وی اضافه کرد: امسال در مجموع حدود ۲۸ هزار راس دام سبک و سنگین و بیش از ۱۵ میلیون قطعه طیور در سطح کشتارگاه های استان کشتار شده است.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌غربی ادامه داد: در همین مدت ۴۲ هزار بازدید هم از مراکز عرضه و توزیع فرآورده های گوشتی صورت گرفته و ۱۲۲ تن گوشت نیز معدوم شده است.

خلیل زاده با بیان اینکه چهار واحد عرضه گوشت در آذربایجان غربی طی سال جاری پلمب شده است، اظهار کرد: ۲۵۱ مورد نمونه برداری هم از مراکز عرضه فرآورده های گوشتی صورت گرفته و نتایج آن به صاحبان آنها گزارش شده است.

وی با اشاره به شدت یافتن گرما و افزایش احتمال انتقال بیماری های مشترک از حیوانات به انسان، از شهروندان خواست که از خریداری گوشت دام هایی که خارج از کشتارگاه ها ذبح می‌شوند، خودداری کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.