رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: شهید آیت الله آل هاشم توانستند به فضل پرودگار یک نصاب تازه‌ای را در جایگاه امامت جمعه در کشور ایجاد کنند و به قول مقام معظم رهبری ایشان امامت جمعه را معنای تازه کردند.

 حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری در شورای اداری آذربایجان شرقی با محوریت تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز اظهار کرد: بعد از ایام بسیار سخت حادثه جانکاه و ضایعه بزرگ شهدای سانحه هوایی که بر جامعه ما گذشت کشور به لطف خداوند به خوبی اداره شد و ملت عزیزما معجزه ولایت را دیدند.

وی ادامه داد: همه کار‌ها طبق قاعده انجام شد و دولت نیز کار‌ها را تعریف شده و بدون تاخیر ادامه داد.

وی با بیان اینکه انتخابات در سلامت، امنیت و شرایط رقابتی برگزار شد و به نتیجه رسید ادامه داد: مردم پس از حماسه بزرگ تشییع و عرض ارادت نسبت به شهدای سانحه هوایی با مشارکت خود در انتخابات این حماسه را تکمیل کردند و بیش از ۵۰ میلیون رای در ۲ مرحله انتخابات اخذ شد و مردم ایران اسلامی رئیس جمهور جدید خود دکتر پزشکیان را شناختند.

حجت الاسلام حاج علی اکبری گفت: برای مردم آذربایجان توفیق مضاعفی است که فرزند این منطقه پرچم خدمت را به دست گرفته و مورد اعتماد مردم است.

وی با بیان اینکه در حادثه شهادت شهدای سانحه هوایی وجود نازنین شهید آیت الله رئیسی رئیس جمهور شهید را از دست دادیم گفت: ایشان در جایگاه ریاست جمهوری تراز جدیدی را از نظر تدبیر، خدمت، اخلاص، اخلاق، عشق به مردم و کار تسلیم ناپذیر و صیانت از عزت ملی در سپهر جهانی و برای ملت ایران آبروی مضاعفی ایجاد کردند.

وی از اقبال مردم استان‌های دیگر کشور به داشتن امام جمعه‌ای چون شهید آیت الله آل هاشم حتی در زمان حیات ایشان خبر داد و گفت: هیچگاه فکر نمی‌کردیم که روزی بخواهیم برای جانشینی ایشان خدمت مردم تبریز برسیم.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور حسن خلق، رابطه گرم، روحیه مردمی، حسن تدبیر ،اهل تفکر و برنامه را از ویژگی‌های شهید آیت الله آل هاشم عنوان کرد و افزود: پس از شهادت ایشان از شوق این مرد الهی به شهادت پرده برداری شد و وصیتنامه‌ ایشان سرشار از شوق به شهادت بود.

وی ادامه داد: خدای متعال مقدر کرده بود تا این پرواز از این خطه باشد این دیار شناسنامه هویتی ملت ایران اسلامی  است و پرچم وحدت و هویت از این دیار برافراشته شده است.

وی با بیان این‌که شهید آیت الله آل هاشم عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه بوده و انتخاب فردی به جای او کار بسیار دشواری برای این شورا بود گفت: نظر رهبر معظم انقلاب انتخاب امام جمعه‌ای از میان  ائمه جمعه موقت تبریز بود تا این مسیر را ادامه دهد و نماز جمعه برپا شود و کار‌های امامت جمعه انجام شود تا تصمیم گیری نهایی اتخاذ شود.

وی ادامه داد: از بین آقایان با مشورت‌های انجام شده زحمت را به حجت الاسلام مطهری اصل دادیم و ایشان با بزرگواری پذیرفتند تا در ایام سخت حزن و احساسات مردم و شرایط خاص با تدابیر و شناخت از روش شهید آیت الله آل هاشم مسیر را به خوبی طی کنند.

وی خاطرنشان کرد: برای انتخاب نماینده ولی فقیه در استان فرایند طولانی طی می‌شود و ابتدا فضلای استان بررسی شده و جمع بندی محضر رهبر معظم انقلاب تقدیم شده و فرد نهایی بنا به تصمیم ایشان مشخص می‌شود.

حجت الاسلام حاج علی اکبری با اشاره به حضور حجت الاسلام گلپایگانی رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب در این جلسه گفت: حضور ریاست عالی دفتر رهبر معظم انقلاب نشانه عنایت مقام معظم رهبری است و عطر ایشان را به استان آورده‌اند که باعث قوت قلب و دلگرمی ما و از جمله نماینده ولی فقیه در استان است.

وی با بیان اینکه جایگاه نماینده ولی فقیه و امامت جمعه تبریز را این شهر به خاطر خصوصیات و روش کار شهید آیت الله آل هاشم بهتر از دیگران درک می‌کند اظهار کرد: جایگاه مردمی، راهبری، گره گشایی و حل مشکلات، پناهگاه، رهگیری گفتمان امام مسلمین، برافراشتن گفتمان انقلاب اسلامی در استان و ارتباط بسیار نزدیک با همه اقشار و زمینه سازی برای رشد همه جانبه استان کار‌هایی است که ایشان انجام دادند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان این‌که نماز جمعه دستاورد انقلاب اسلامی ، امام و شهدا است که باید پاسداری شده و در پیشبرد مقاصد انقلاب اسلامی در استان کمال استفاده را ببرند گفت: حجت الاسلام مطهری اصل از جهت علمی، اخلاقی، فرزند تبریز بودن و دوست صمیمی و قدیمی شهید آیت الله آل هاشم دارای ظرفیت برای این نمایندگی بوده که امیدواریم بتوانند در ادامه این راه گام‌های بزرگی بردارند.

منبع:ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.