کد خبر: ۹۱۳۲۷۵
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۸:۰۱

مردم خشمگين عربستان امروز در استان نفت خیز شرق این کشور به خیابانها ریختند تاخشم خود را نسبت به جنايات آل سعود ابراز کنند.

به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران؛  تظاهرکنندگان در شهر قطیف، کشته شدن تظاهرکنندگان را در تظاهرات یک هفته پیش محکوم کردند و خواستار پیگرد قضائی عاملان این کشتارها شدند. معترضان عربستانی تاکید کردند از تظاهرات خود دست نخواهند کشید.

 معترضان عربستان خواستار آزادی زندانیان سیاسی هستند که در زندانهای رژیم به سر می برند. بسیاری از زندانیان سیاسی بدون تفهیم اتهام یا محاکمه مدتها در زندانهای سعودی هستند. مردم عربستان خواستار آزادی های سیاسی هستند.

پس از اقدام رژیم عربستان سعودی در کشتن یکی دیگر از معترضان، تنشها در این منطقه شدت گرفته است. بخش اعظم اعتراضات ضد رژیم آل سعود در شهرهای قطیف و الاعظمیه بوده است. تظاهرات برضد رژیم خاندان آل سعود در فوریه سال گذشته آغاز شد و ازآن زمان، تظاهرات به صورت مرتب ادامه داشته و نیروهای سعودی به شدت معترضان را در این تظاهرات سرکوب کرده اند.

از ماه نوامبر تاکنون، شش نفر در تظاهرات عربستان سعودی کشته شده اند.سازمانهای بین المللی فعال در زمینه دفاع از حقوق بشر از حکومت عربستان سعودی به علت اینگونه اقدامات انتقاد کرده و خواستار آن شده اند که تحقیقاتی در خصوص علت کشتارهای اخیر انجام شود./ا

 

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر