شهردار پلدختر تشریح کرد؛
پروژه‌های در دست اجرای شهرداری پلدختر/ پرداخت به‎روز حقوق کارگران

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، صمد چراغی پور شامگاه چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان پلدختر اظهار داشت: تورم از اوایل و اواسط سال جاری باعث ورشکستگی شهرداری‌ها شده در حالی که عوارض پرداختی سالانه شهروندان تغییر نکرده و به گفته معاون وزیر و رئیس سازمان همیاری شهرداری ها، در شرایط موجود شهرداری موفق حداقل کمتر حقوق معوقه دارد.

پرداخت حقوق کارگران شهرداری پلدختر به روز است

وی افزود: شهرداری پلدختر در چنین شرایطی با مدیریت منابع و استفاده از امکانات و ظرفیت‌های موجود اولویت‌هایی را برای خود قرار داده تا بتواند حقوق کارگران را به موقع پرداخت کند، ارائه خدمات عمرانی نسبت به گذشته کمتر نباشد، از خدمات به مردم کاسته نشود و بدهی شهرداری افزایش پیدا نکند.

شهردار پلدختر گفت: بر این اساس شهرداری در طول یک سال گذشته در حد توان خود سعی کرده از نظر ارائه خدمت، امورات روزمره مردم را همچنان به نحوه احسن و اکمل انجام دهد.

وی افزود: هم اکنون شهرداری پلدختر در سطح استان تنها نهادی است که دارای ماشین شستشوی مکانیزه برای تنظیف شهر و جمع آوری زباله است.

چراغی پور تصریح کرد: شهرداری پلدختر با وجود بدهی‌های مربوط به قرارداد سال‌های گذشته و ۲ ماه حقوق معوقه کارمندان که به نوبه خود نسبت به شهرداری‌های استان در این رابطه پیشرو است، تا به امروز توانسته حقوق کارگران خود را به روز پرداخت کند که در شرایط کنونی بی نظیر است.

یک میلیارد تومان برای دیواره ساحلی و ۱۶۰ میلیون تومان برای کانال مسکن مهر پلدختر هزینه شد

وی به بخشی از خدمات عمرانی یک ساله شهرداری پلدختر اشاره کرد و افزود: در طول یک سال گذشته حدود یک میلیارد تومان برای دیواره ساحلی و ۱۶۰ میلیون تومان از محل اعتبارات عمرانی برای کانال مسکن مهر پلدختر هزینه شده است.

شهردار پلدختر گفت: این شهرداری با هدف استفاده بهینه از آب رودخانه کشکان از این آب برای آبیاری فضای سبز شهر و حتی فضای سبز ادارات استفاده می‌کند و همچنین یکسری پروژه‌های تفریحی مانند ایجاد فواره روی پل، آبشار ورودی شهر و آب نما در میدان بسیج را نیز احداث کرده است.

بهسازی میدان «بسیج» پلدختر

چراغی پور خاطرنشان کرد: میدان بسیج پلدختر در حال بهسازی است که با فضای سبز، نور پردازی و کف سازی به صورت یکی از بهترین و زیباترین میدان‌های سطح استان تا پایان سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: میدان بسیج یکی از میدان‌های فرسوده شهر پلدختر بود که زیبنده شهر و نام بسیج نبود بنابراین بازسازی آن به مساحت ۲۵۰ متر مربع با شکل هندسی بزرگ علی رغم تنگنا‌ها آغاز شده و آب نما و تندیس‌های متناسب در آن جانمایی می‌شود.

شهردار پلدختر گفت: شهرداری در طول یک سال گذشته ۱۵ نفر از نیرو‌های بازنشسته بخش کادر اداری و خدماتی خود را از چرخه این مجموعه کنار گذاشته و این کار منجر به ۷۰ میلیون تومان صرفه جویی شده است.

کمک‌های دولت به شهرداری‌ها قطع شده است

وی افزود: این شهرداری با یک شرکت خدماتی قرارداد بسته که به صورت حجمی آبیاری فضای سبز، تنظیف و نگهداری تاسیسات را عهده دار شود و شهرداری به صورت ماهیانه به آن مزایا پرداخت می‌کند.

چراغی پور اضافه کرد: از طرفی با اضافه کردن مزایا به صورت ماهیانه ۲۱ میلیون تومان به شرکت خدماتی خلا بازنشستگان در بخش خدماتی مانند نگهبانی پر شده است.

چراغی پور شرایط حاکم بر شهرداری‌ها را بدترین شرایط ممکن ارزیابی و خاطرنشان کرد: کمک‌های دولت به شهرداری‌ها نه تنها کم شده بلکه قطع شده است.

وی افزود: تورم به شدت افزایش یافته، قدرت مالی مردم پایین آمده و اجناس گران شده و این عوامل منجر به وارد آمدن فشار مضاعف به شهرداری‌ها شده است.

شهردار پلدختر گفت: شهرداری‌ها در گذشته برای یک پروژه با هماهنگی یک شرکت می‌توانستند بخشی از کار را به صورت قسطی انجام دهند، اما امروز بازار نقدی شده و قیمت‌ها به لحظه افزایش می‌یابند که این امر بی سابقه است و منجر به ورشکستگی شهرداری‌ها شده است.

چراغی پور افزود: با توجه به این که پیش بینی می‌شود تعرفه عوارض شهرداری نسبت به سال‌های گذشته در سال آینده رشد چشمگیری داشته باشد، از شهروندان تقاضا می‌شود امسال نسبت به پرداخت بدهی و عوارض خود که مانند تعرفه ۹۶ با آن‌ها محاسبه می‌شود اقدام کنند.

 

انتهای پیام/پ