در سفر ظریف به بغداد انجام شد؛
تاکید نخست‌وزیر عراق بر گسترش روابط دوجانبه با ایران

تاکید نخست‌وزیر عراق بر گسترش روابط دوجانبه با ایراننخست‌وزیر عراق در جریان دیدار با وزیر خارجه کشورمان با اشاره به اینکه کشورش خواستار آینده‌ای بهتر در روابط دوجانبه با ایران است، از موفقیت‌آمیز بودن سفر رئیس جمهور عراق به تهران اظهار خشنودی کرد.

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگارارن جوان، به نقل از السومریه نیوز، دفتر نخست وزیری عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق در دیدار با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران تاکید کرد: سیاست عراق بر پایه ایجاد بهترین روابط با همسایگان است و این کشور خواستار آینده‌ای بهتر در روابط دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران است.

در این بیانیه آمده است که عادل عبدالمهدی از گفت وگو‌های موفقیت‌آمیز برهم صالح، رئیس جمهور عراق در سفر اخیر به تهران اظهار خشنودی کرد و گفت: امیدواریم که این سفر‌های متقابل میان مسولان ایرانی و عراق منجر به تقویت روابط دوجانبه شود.

در ادامه بیانیه دفتر نخست وزیری عراق آمده است: محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران نیز بر ایستادگی جمهوری اسلامی ایران در کنار عراق و دولت آن و همچنین تقویت نظام سیاسی و دموکراتیک آن و تلاش برای گسترش روابط میان دو کشور در تمامی زمینه‌ها تاکید کرد.

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران بعد از ظهر دیروز (یکشنبه) در راس یک هیات بلندپایه سیاسی و اقتصادی وارد فرودگاه بغداد شد. ظریف در هنگام ورود به عراق در فرودگاه بغداد مورد استقبال تعدادی از مقامات وزارت خارجه این کشور قرار گرفت و بلافاصله بعد از ورود به عراق مذاکراتش را با مقامات این کشور آغاز کرد.

 ظریف با عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق، محمدعلی الحکیم، وزیر خارجه و عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق دیدار کرد. او قرار است امشب هم با برهم صالح، رئیس‌جمهور عراق دیدار کند.

انتهای پیام/