راهی برای درمان یا روشی برای آسیب زدن به سلامت کاربران؟!/ مبارزه گوگل با تبلیغات فریب دهنده پزشکی

گوگل تبلیغات برای روش‌های درمانی پزشکی را ممنوع می‌کندبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، گوگل در تلاش برای جلب اعتماد بیش از گذشته کاربران خود از این پس هرگونه تبلیغات مرتبط با روش‌های درمانی مختلف پزشکی را مسدود سازی می‌کند. همه روز تعداد بسیار زیادی تبلیغات پزشکی در رابطه با بیماری‌های مختلف در فضای مجازی در معرض دید میلیون‌ها کاربر قرار می‌گیرد و این در حالی است که بخش وسیعی از این تبلیغات هیچ‌‌گونه مبنای پزشکی نداشته و در صورت به کارگیری از سوی کاربران سلامت آن‌ها را به خطر می‌اندازد.


بیشتر بخوانید: گوگل متهم به ردیابی مخفیانه کاربران در سراسر وب


آمارها نشان می‌دهد بیشترین و خطرناک‌ترین تبلیغات پزشکی مرتبط با دارو درمانی، انتقال سلول‌های بنیادی و ژن درمانی است. حتی در مواردی روش‌های کاملا نادرست و خرافی مانند دریافت خون از افراد جوان برای تغییر فرآیندهای طبیعی بدن مانند پیری پوست تبلیغ می‌گردد. بنا بر گزارشی که در روزنامه واشنگتن پست منتشر شده، این اقدام از سوی گوگل پس از آن صورت گرفت که تعداد زیادی از کاربران شامل پزشکان متخصص و افراد عادی شکایت‌های خود را در رابطه با غلط بودن روش‌های درمانی تبلیغ شده در سایت‌های مختلف برای این شرکت ارسال کردند. 

راهی برای درمان یا روشی برای آسیب زدن به سلامت کاربران؟!/ مبارزه گوگل با تبلیغات فریب دهنده پزشکی

گوگل تبلیغ روش‌های درمانی جعلی را ممنوع کرد

حتی در مواردی کاربران با استفاده از داروها و روش‌های درمانی معرفی شده در فضای مجازی دچار آسیب‌های جسمانی و روحی شدند. در واقع مافیای تبلیغات پزشکی در فضای مجازی تنها با در نظر گرفتن میلیون‌ها دلار سود خود، کوچک‌ترین توجهی به سلامت افراد ندارند. از جمله مواردی که امروز در فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغات زیادی برای آن صورت می‌گیرد داروهای کاهش وزن است. تقریبا تمامی داروهای معرفی شده تحت عنوان راهی آسان برای از بین بردن اضافه وزن تقلبی بوده و آسیب‌های جدی را به کبد، کلیه و دیگر قسمت‌های بدن وارد می‌کند. 

راهی برای درمان یا روشی برای آسیب زدن به سلامت کاربران؟!/ مبارزه گوگل با تبلیغات فریب دهنده پزشکی

در چنین شرایطی لزوم توجه بیشتر از سوی مردم و مسئولان امری بسیار حیاتی است و قطعا سیاست جدید گوگل برای مبارزه با تبلیغات واهی پزشکی در فضای مجازی گامی مهم در ارتقاء سلامت کاربران و جلوگیری از فریب خوردن میلیون نفر در کشورهای مختلف دنیا است. 

انتهای پیام/

گوگل تبلیغات روش‌های درمانی پزشکی نادرست را مسدود می‌کند