اضافه شدن مهارت محوری به سرفصل دروس دانشگاه پیام نور

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست روسای استانی دانشگاه پیام نور با عنوان این که دانشگاه پیام نور دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است که باید آن‌ها را حفظ کند، افزود: این دانشگاه در زمینه رعایت سرفصل‌ها، برقراری عدالت آموزشی در سراسر کشور و آزمون‌ها کاملا به صورت منطقی و استاندارد عمل می‌کند.

دکتر زلفی گل در نشست رئیس، اعضای هیئت رئیسه و روسای استانی دانشگاه پیام نور که در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد، افزود: دانشگاه پیام نور، دانشگاهی ماموریت محور است که باید با قدرت به فعالیت علمی و پژوهشی خود مطابق با اساسنامه دانشگاه ادامه دهد و در جهت ارتقای آموزشی خود با محوریت تحصیل الکترونیکی گام بردارد.

وی بر لزوم بازنگری در رشته و سرفصل‌های دروس دانشگاه پیام نور بر مبنای مهارت محوری تاکید کرد و اظهار داشت: مهارت محوری کردن رشته‌ها و دروس عزم فرابخشی می‌خواهد. همان طور که در رشته پزشکی دانشجویان در حین تحصیل در بیمارستان‌ها فعالیت می‌کنند و مهارت‌های لازم را فرا می‌گیرند، در رشته‌های دیگر نیز باید مهارت افزایی در حین تحصیل به سرفصل‌های دروس افزوده شود.

وی با عنوان این که دانشگاه پیام نور باید الگویی برای دیگر دانشگاه‌ها در این زمینه باشد، اظهار داشت: دانشگاه پیام نور می‌تواند برای تمامی رشته‌های این دانشگاه که طبق اساسنامه در راستای ماموریت آن باشد، سرفصل‌هایی برای کارورزی دانشجویان در نظر بگیرد و دانشجویانی تربیت کند که در آینده مهارت‌های لازم را برای حضور در عرصه‌های مختلف دارا باشند.

دکتر زلفی گل بار دیگر به ظرفیت‌های ویژه و اساتید توانمند دانشگاه پیام نور اشاره و تاکید کرد: بنده طی مکاتبه‌ای به ریاست جمهوری، ظرفیت‌ها و استعداد‌های این دانشگاه را اعلام و حمایت خود را از این دانشگاه به ایشان ابلاغ خواهم کرد.