بهره‌مندی بیش از ۹۰۰ نفر از خدمات کاروان سلامت در یک روز گذشته

وحید سلیمی، رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر با اشاره‌به‌نزدیک شدن به روز داوطلب و به مناسبت هفته بسیج، گفت: باتوجه به وظایف سازمان داوطلبان، کاروان‌های سلامت به‌منظور کمک به محرومیت زدایی، در مناطق کم‌برخوردار برگزار می‌شود.

 وی ادامه داد: در این راستا، در روز گذشته، پزشکان داوطلب در قالب کاروان سلامت در مناطق محروم حاضر شدند.

 سلیمی‌با اشاره به این که کاروان‌های سلامت در استان‌های ایلام، کرمانشاه، یزد، بوشهر، مرکزی، آذربایجان غربی و کرمان حاضر شدند، به تشریح اقدامات داوطلبان پرداخت و افزود: پزشکان داوطلب شهرستان زرند، با حضور در روستای کم‌برخوردار رحمت‌آباد شهرستان زرند استان کرمان، از خدمات بهداشتی، درمانی و دارویی رایگان بهره‌مند شدند. ۷۰ نفر از خدمات ویزیت عمومی، ۲۳ نفر از خدمات دندانپزشکی، ۱۷ نفر از خدمات مامایی و ۴۵ نفر از مشاوره طب سنتی و سوزنی در این شهرستان، بهره‌مند شدند.

 وی ادامه داد: در حاشیه اجرای کاروان سلامت در شهرستان زرند، مباحث آموزشی بهداشت دهان و دندان به دانش‌آموزان روستا نیز ارائه شد.

 سلیمی‌با بیان این که کاروان‌های سلامت در روستای لیلیان شهرستان خمین و تنگمان جمال‌آباد شهرستان جم خدمات ارائه دادند، گفت: پزشکان داوطلب در استان‌های اراک و بوشهر حاضر شدند و به ارائه خدمات رایگان پرداختند.

 وی ادامه داد: ۱۰۰ نفر از اهالی روستای لیلیان شهرستان خمین اراک، خدماتی به ارزش ۴۰۰ میلیون ریال دریافت کردند و ۲۵۰ نفر از اهالی روستای تنگان جمال‌آباد شهرستان جم استان بوشهر، از خدمات پزشک متخصص داخلی، عمومی، اطفال، زنان و چشم‌پزشک به ارزش ریالی ۲۵۰ میلیون ریال، بهره مند شدند.

 ارائه خدمات سلامتی در اردکان، ملکشانی و قصرشیرین

رئیس سازمان داوطلبان با اشاره به ارائه خدمان کاروان سلامت در روستا‌های شمس‌آباد، فخرآباد و خواست‌کوه شهرستان اردکان استان یزد، گفت: خدماتی از جمله، تست سنجش سلامت، کنترل فشارخون، قد و وزن همچنین ویزیت رایگان و مشاوره در این روستا‌ها ارائه شد که ارزش ریالی این خدمات ۶۴ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال برآورد شد. داوطلبان، به ۱۵٠ نفر خدمات داوطلبی ارائه دادند.

 وی ادامه داد: جمعیت هلال‌احمر شهرستان قصرشیرین با همکاری شبکه بهداشت شهرستان و کاروان سلامت برای ارائه خدمات رایگان سلامتی، در منطقه کم‌برخورددر قرنطینه شهرستان قصرشیرین استان کرمانشاه، حاضر شدند و به ۱۴۷ نفر خدمات پزشکی و مشاوره رایگان ارائه دادند.

سلیمی افزود: باهدف افزایش سلامت روستاییان و کم‌کردن هزینه‌های درمانی و باتوجه به در دسترس نبودن پزشکان متخصص در این مناطق، کاروان سلامت در بخش خوشادول از توابع شهرستان ملکشانی استان ایلام، حاضر شدند. این کاروان با حضور پزشک، ماما، تکنسین داروخانه و کارشناس بهداشت، به ۱۲۰ نفر از افراد ساکن روستا و عشایر کوچ رو، خدمات درمانی به ارزش ریالی، ۲۰۰ میلیون ریال ارائه دادند.