افزایش ۱۲ درصدی ارزش کالا‌های صادراتی از گمرکات کرمانشاه

علی اصغرعباس زاده ناظر گمرکات استان کرمانشاه با بیان اینکه در هشت ماهه امسال یک میلیارد و ۹۷۵ میلیون و ۹۰۳ هزار و ۱۸۶ دلار کالا به وزن چهار میلیون و ۸۷۸ هزار و ۲۴ تن از گمرکات استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شده است، گفت : این میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش ۱۲ درصد و از حیث وزن رشدی ۱۰ درصدی داشته است.

وی عمده کالا‌های صادراتی از طریق گمرکات استان را میلگرد و آهن آلات، کاشی و سرامیک، میوه و تره بار، سنگ‌های ساختمانی، لبنیات، انواع محصولات پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف و... عنوان کرد.

مدیر کل گمرک کرمانشاه اشاره‌ای به آمار هشت ماهه واردات گمرکات استان داشت و افزود: در این مدت در مجموع ۷۱ میلیون و ۷۸۴ هزارو ۲۶۰ دلار کالا به وزن ۱۰ هزار و ۵۴۴ تن از طریق گمرکات کرمانشاه، شوشمی، شیخ صله و پرویزخان وارد کشور شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۷ درصد و از حیث وزن ۶ درصد کاهش داشته است.

عباس زاده عمده کالا‌های وارداتی از طریق گمرکات استان کرمانشاه را پرایمری ریفرمر، دستگاه تولید لبنیات، دیزل ژنراتور، سایبان باغبانی، کاتالیست تری اتیل آلومینیوم، الیاف فیبر نوری، قطعات کوره القایی و... اعلام کرد .