شکست اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در عملیات طوفان الاقصی

ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران با تشریح تمدید آتش بس در کرانه باختری رود اردن گفت: موضوع اصلی این آتش بس مبادله اسرا و ورود کمک‌های بشر دوستانه به نوار غزه است هدف اصلی مبادله این است که تمام جهان بدانند ما گروگان‌هایی نزد اسراییل داریم.

وی با بیان اینکه حجم عظیمی از اسرای فلسطینی در اسارات رژیم غاصب قدس و تحت شکنجه‌های شدید هستند خاطرنشان کرد: در میان اسرا شمار قابل توجهی از زنان، کودکان، کهنسالان و بیماران هستند ما به سخنان و مواضع منافقانه غرب میرسیم که خواستار آزادی ۲۵۰ صهیونیست نظامی هستند و این درحالی است که تمام مردم فلسطین را که سالهاست در حصر اسرائیل به سر می‌برند نادیده می‌گیرند.

ابوشریف تصریح کرد: هدف از عملیات طوفان الاقصی تلاشی برای نقش برآب کردن توطئه علیه فلسطین بود، رژیم صهیونیستی در چارچوب توافق ابراهیم در تلاش برای عادی سازی روابط با کشور‌های عربی و اسلامی بود در این توطئه که با محوریت آمریکا و کشور‌های عربی صورت گرفت دشمن انگاری جمهوری اسلامی ایران را در دستور کار قرار داشت.

نماینده جنبش جهاد اسلامی افزود: دستاورد‌های عملیات طوفان الاقصی بیش از حدتصور است، زیرا تصور نمی‌شد تمام سازمان‌های اطلاعاتی جهان در خواب باشند پنجاه پایگاه اسراییل به تسخیر مقاومت درآمد و بسیاری از نظامیان کشته شدند در این عملیات مقاومت موفق شد سرور‌های اطلاعاتی اسرائیل را به داخل غزه بیاورد در این سرور نام بسیاری از جاسوس‌ها حتی جاسوس‌های داخل جمهوری اسلامی ایران وجود داشت.

وی با تأکید بر اینکه این عملیات چهره حقیقی اسرائیل را افشا کرد گفت: این عملیات نشان داد رژیم صهیونسیتی به تنهایی قادر به ادامه حیات نیست حتی شاهد حضور بایدن در اتاق عملیات جنگ رژیم صهیونسیتی بودیم جامعه صهیونیستی تا قبل از هفت اکتبر به ساختار اطلاعاتی خود اطمینان داشت و این اطمینان بعد از عملیات سلب شد.

ابوشریف عملیات طوفان الاقصی را ضربه مهلکی بر اقتصاد اسرائیل و صنایع و کشاورزی این رژیم برشمرد و یادآور شد: امروز این رژیم محبوبیت خود در غرب را از دست داده رهبران غربی در جلسات خصوصی خود اذعان می‌کنند این رژیم بار سیاسی اقتصادی برای آن‌ها شده است.

نماینده جهاد اسلامی گفت: رژیم صهیونسیتی این عملیات خود را شمشیر‌های آهنین نامید، اما خون کودکان فلسطینی بر آن پیروز شد، این رژیم به دنبال پیروزی است، چون در غیر این صورت عوامل آن به مسلخ خواهند رفت و پس از جنگ غزه مشکلات داخلی بیشتر می‌شود تقابل و درگیری میان راست‌گرایان افراطی و سکولار‌ها صورت خواهد گرفت پروژه دین گرایان در حکومت شکست خورده و آن‌ها به زور و خشونت متوسل خواهند شد که منجر به درگیری داخلی می‌شود ما هم اکنون به دنبال آتش دایم هستیم، تا این عملیات تبدیل به یک فتح بزرگ و نابودی رژیم شود.

در ادامه این مراسم محمد علی بک دستیار وزیر و مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه با اشاره به منازعات گذشته رژیم صهیونسیتی و مقاومت اسلامی گفت: عملیات اخیر غافلگیرانه انجام شد مهمترین انگیزه مقاومت خروج از حالت انفعالی و رسیدن به پویایی بود، بسایری از کشورهابه دنبال عادی سازی ارتباط با رژیم صهیونسیتی بودند همچنین غزه در محاصره هفده ساله بود و اسرائیل هرگز حاضر به گفتگو درباره آزادی زندانیان نمی‌شد.

وی با بیان اینکه هیچ یک از گروه‌های مقاومت در منطقه تصور انجام چنین عملیاتی را در باریکه غزه نداشتند افزود: این عملیات از لحاظ استراتژیک بسیار قابل توجه است بعد از این عملیات اولین موضع رهبر انقلاب در سیاست خارجی و در قبال فلسطین روشن شد و مشخص گردید و تمام توطئه غرب علیه جمهوری اسلامی ایران به عنوان عامل این عملیات خنثی شد و سیاست خارجی ما بر این مبنا قرار گرفت.

علی بک در ادامه تصریح کرد: یکی از اهداف ما در غزه ارسال کمک‌های بشر دوستانه و تشویق سایر کشور‌ها برای این هدف فلسطین بود، وزارت خارجه در راستای این مهم اقدامات سیاسی و دیپلماتیکی را طراحی و پیگیری کرد سفر و رایزنی با کشور‌های مؤثر عراق به عنوان محور مقاومت، قطر به عنوان مرتبط با بخش سیاسی و همچنین ترکیه،‌های تلفنی وزارت خارجه و رییس جمهور و رییس مجلس با سران کشور‌ها و تبادل دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران از جمله مهمترین اقدامات است.

مدیرکل خلیج فارس نشست با سازمان همکاری‌های اسلامی در جده و رایزینی با عربستان در مسئله غزه و همچنین ارتباط با بریکس و سازمان شانگ‌های را در راستای آزادی قدس شریف را مؤثر ارزیابی کرد و افزود: ما تنها راه آزادی فلسطین را رفراندوم حداکثری می‌دانیم برخی معتقدند این دیدگاه امکان پذیر نیست و دولت از سوی اسرائیل و فلسطین در اراضی اشغالی هستند این دیدگاه مورد نظر ما نیست و در عرف دیپلماتیک مقولات به ضرر فلسطین را تایید نکرده و نمی‌کنیم.

وی از نقش آفرینی گروه‌های مقاومت عراق، لبنان و یمن گفت و این اقدامات را مخاطره‌ای برای رژیم غاصب صهیونیستی دانست و تأکید کرد: آمریکایی‌ها پیغام‌هایی را به ایران در خصوص مسئله غزه دادند، اما ما با حفظ اصل تمایت ارضی فلسطین به آمریکا می‌گوییم از تقویت رژیم صهیونیستی دست بکشید و این پیام را هم به آن‌ها داده ایم.

در پایان سیدجلال دهقانی فیروزآبادی، استاد و نظریه پرداز بین الملل ضمن بیان تئوری طوفان الاقصی خاطرنشان کرد: این عملیات هیمنه اسرائیل را در جهان شکست، موقعیت اقتصادی، نظامی اسرائیل دچار خطر جدی شد، زیرا عنصر اقتصاد و عنصر امنیت دو ستون اصلی هر حاکمیتی است.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در پایان گفت: موفقیت برجسته میدان، شکست اهداف دشمن و پیروزی مقاومت در سطح نظامی برای نوار غزه صورت گرفت. تنها ارزش یا موفقیت نظامی دشمن ما امروز محاصره بیمارستان‌ها و کشتار و قتل عام غیرنظامیان بود و هیچ دستاورد دیگری نداشت و تا امروز نتوانسته حتی یک فرمانده از فرماندهان حماس را ترور کنند و این موفقیت بزرگی برای حماس در سطح نظامی است.