جذب ۷۴.۱ درصد تسهیلات مشاغل خانگی در آذربایجان شرقی

آقای جعفری در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان اهر گفت: اعتبار ابلاغی تسهیلات مشاغل خانگی برای استان آذربایجان شرقی طی امسال ۱۹۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان می‌باشد که تاکنون ۱۴۱ میلیارد تومان یعنی ۷۴.۱ درصد آن جذب شده است.

وی افزود: شهرستان شبستر با ۱۰۰ درصد جذب اعتبار ابلاغی تسهیلات مشاغل خانگی جز شهرستان‌های پیشرو است.

رئیس اداره اشتغال و هدایت نیروی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی گفت: میزان اعتبار ابلاغی تسهیلات مشاغل خانگی شهرستان اهر امسال ۸۲ میلیارد ریال می‌باشد که تاکنون ۶۸ میلیارد ریال یعنی ۸۳ درصد آن جذب شده است.

وی افزود: شهرستان اهر در جذب تسهیلات مشاغل خانگی در رتبه هشتم استانی قرار گرفته است.

رئیس اداره اشتغال و هدایت نیروی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی گفت: با توجه به اینکه ایجاد اشتغال برای بیکاران و به خصوص فارغ التحصیلان دانشگاهی از اولویت‌های مهم دولت است از دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها انتظار داریم در معرفی متقاضیان و پرداخت تسهیلات در کمترین زمان اقدام کنند تا به موقع اعتبارات اشتغالزایی جذب شود.

رئیس اداره اشتغال و هدایت نیروی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی از ثبت ۹۲.۵۵ درصدی اشتغال ایجاد شده در استان آذربایجان شرقی در سامانه ملی رصد اشتغال کشور خبر داد.

وی گفت: تعهد استان آذربایجان شرقی در ثبت اشتغال ایجاد شده در این سامانه ۴۷ هزار و ۱۶۵ مورد اشتغال می‌باشد که تاکنون ۹۲.۵۵ درصد آن یعنی ۴۳ هزار و ۶۵۳ مورد اشتغال ثبت شده است.

رئیس اداره اشتغال و هدایت نیروی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی گفت: شهرستان ورزقان با ثبت ۱۲۵.۳۶ درصد اشتغال ایجاد شده در سامانه ملی رصد اشتغال کشور جزو شهرستان‌های پیشرو است.

آقای جعفری گفت: در شهرستان اهر نیز از ۲ هزار و ۲۶۴ تعهد ثبت اشتغال ایجاد شده در سامانه ملی رصد اشتغال ۲ هزار و ۵۹ مورد که ۹۰.۹۵ درصد می‌باشد ثبت شده است.

وی گفت: شهرستان اهر با ثبت این تعداد اشتغال ایجاد شده در سامانه ملی رصد اشتغال در رتبه یازدهم استانی قرار گرفته است.