پیروز نشدن بر مقاومت بزرگترین ترس رژیم صهیونیستی

روز یکشنبه رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که ترس واقعی در جنگ جاری غزه، پایان یافتن آن بدون دستیابی به هیچ پیروزی است.

به گزارش المیادین، یشای کلین، تحلیلگر سیاسی به کانال ۷ رژیم صهیونیستی گفت که اعتماد به کابینه اسرائیل در سال‌های اخیر به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و  عملیات‌ها و جنگ‌هایی که مدت‌ها قبل از پیروزی متوقف شد، باعث شد اعتماد به رهبری سیاسی از دست برود.

وی ادامه داد: نزاع‌ها، مسائل کوچک، فساد و بی تحرکی رهبران اسرائیلی جایگاه آن‌ها را کاهش داده و اعتماد مردم را به آن‌ها تضعیف کرده است. در جنگ کنونی، بی‌اعتمادی با شکاف عمیق در رابطه با نیروهای امنیتی همراه شده است که در شناسایی و درک تهدید از جنوب و شمال موجب شکست بزرگی شده است.

این نگرانی‌ها همچنین با افزایش نارضایتی صهیونیست‌ها از عملکرد بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و افزایش سطح شکاف بین نهاد‌های امنیتی و نظامی و فرار سربازان تازه‌کار از نبرد همراه است.

وب سایت صهیونیستی یدیعوت آحارونوت پیش از این از تشدید بحران اعتماد در ارتش اشغالگر در پی زمینه اخراج دو افسری که از نبرد‌های نوار غزه عقب نشینی کردند، گزارش داده بود. در همین حال دنیل هاگاری، سخنگوی ارتش صهیونیستی اعلام کرد حماس در غزه از لحاظ اطلاعاتی دست برتر را دارد و بهتر از نیروهای صهیونیست می‌جنگد.