آغاز مسابقات ورزشی دانش آموزان فارس به میزبانی شیراز

سید کاظم حسینی معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش فارس اظهار کرد: مرحله اول چهلمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان دختر و چهل و یکمین دوره مسابقات ورزشی دانش‌آموزان پسر استان فارس در ۶ رشته ورزشی در شیراز آغاز شد.

او ادامه داد: در مرحله اول مسابقات، دانش آموزان دوره متوسطه دوم در رشته‌های بسکتبال، هندبال، تنیس روی میز، بدمینتون، دوومیدانی و شطرنج با هم به رقابت می‌پردازند.
حسینی تصریح کرد: بیش از ۳ هزار دانش آموز در قالب ۲۴۰ تیم ورزشی در این مرحله از مسابقات شرکت می‌کنند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش فارس، هدف از برگزاری مسابقات ورزشی را ایجاد شادابی، نشاط و امید در بین دانش آموزان و کشف استعداد‌ها و انتخاب نفرات برتر هر رشته ورزشی برای اعزام به مسابقات کشوری دانست.

حسینی افزود: پارسال با تلاش و زحمات مربیان و ورزشکاران، تیم‌های ورزشی استان در اکثر رشته‌ها در کشور خوش درخشیدند و افتخارات و موفقیت‌های چشمگیری برای استان بدست آورند.

او بیان کرد: این دوره از مسابقات به مناسبت گرامیداشت «شهدای دانش آموز استان فارس» برگزار می‌شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش فارس یادآور شد: برای این دوره از مسابقات پیوست فرهنگی نیز مورد تاکید است و تیم‌های حاضر در مسابقات بر اساس شاخص‌های فرهنگی و اخلاقی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و تیم برتر فرهنگی و اخلاق انتخاب و معرفی خواهد شد.

حسینی گفت: دانش آموزان برگزیده در رشته‌های مختلف در قالب تیم منتخب استان در دهه فجر امسال به مسابقات کشوری اعزام خواهند شد که استان فارس نیز در چندین رشته ورزشی در بخش دختران و پسران میزبان مسابقات کشوری است.

ابوذر زیدآبادی نژاد رئیس اداره تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی آموزش و پرورش فارس نیز گفت: تمهیدات و برنامه ریزی لازم برای برگزاری مسابقات استانی در رشته‌های مختلف انجام شده است.

او افزود: کمیته‌های تخصصی شامل کمیته پذیرش، کمیته فنی، کمیته فرهنگی، کمیته اسکان، کمیته پشتییانی، کمیته اجرایی و ارزیابی برای هرچه بهتر برگزار شدن این دوره از مسابقات تشکیل شده است.

رئیس هیات ورزش دانش آموزی فارس گفت: بیش از ۲۵۰ نفر از عوامل اجرایی در کمیته‌های مختلف برگزاری این مسابقات را برعهده دارند. 

زیدآبادی نژاد بیان کرد: مسابقات ورزشی در سطح مدرسه و منطقه برگزار شده و دانش آموزان منتخب در هر رشته ورزشی به مسابقات استانی اعزام شده اند و در ادامه نیز با برگزاری چندین مرحله اردو انتخابی بازیکنان در قالب تیم منتخب استان به مسابقات کشوری اعزام می‌شوند.

رئیس اداره تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی آموزش و پرورش فارس گفت: این مرحله از مسابقات از ۱۲ تا ۲۴ آذرماه به مدت ۱۲ روز در شیراز برگزار می‌شود.

زیدآبادی نژاد افزود: این مرحله از مسابقات در سالن‌های ورزشی شهید حمزه، پوریای ولی، نرجس و مجموعه ورزشی حافظیه شیراز برگزار می‌شود.

رئیس هیات ورزش دانش آموزی فارس همچنین اضافه کرد: مسابقات استانی دوره متوسطه اول در رشته‌های فوتسال، بسکتبال، هندبال، والیبال، شنا، بدمینتون، تنیس روی میز، شطرنج و دوومیدانی در اسفندماه و مسابقات کشتی فرنگی و آزاد متوسطه دوم و همچنین مسابقات ابتدایی در رشته‌های فوتسال، بسکتبال، هندبال، والیبال، طناب زنی، بدمینتون، تنیس روی میز، شطرنج، دو و میدانی، جشنواره پدر و پسر و جشنواره مادر و دختر در اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.