شیراز میزبان دومین کنگره بین المللی جراحی سرطان

دکتر سید وحید حسینی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در آئین دومین کنگره بین المللی جراحی سرطان در شیراز اظهار کرد: گروه جراحی دانشگاه در ۹ رشته یا گرایش، برای آموزش دستیار فلوشیپ و فوق تخصص فعالیت دارد.

او ادامه داد: ۸ مرکز تحقیقات در گروه جراحی راه اندازی شده و ۴ مجله علمی نیز به زبان انگلیسی منتشر شده است.

حسینی افزود: با تلاش دکتر عبدالرسول طالعی و تیم همکار ایشان، بخش جراحی سرطان به جایگاه خود رسیده است، به طوری که علاوه بر علاقه‌مندان داخلی، از خارج از کشور برای گذراندن دوره فلوشیپ به شیراز مراجعه می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ابراز امیدواری کرد تا این کنگره پیشرفت علم را به همراه داشته باشد و با همکاری و همراهی دیگر گروه‌های پزشکی، شاهد درمان بهتر و سریع‌تر بیماران مبتلا به سرطان و تسریع در دستیابی به اهداف این گروه باشیم.

حسینی با اشاره به حضور اساتیدی از نقاط مختلف کشور و برخی از کشور‌های دنیا افزود: ماهیت برگزاری این کنگره به نفع مردم و نتیجه بخشی و اثرگذاری این کنگره در درمان بیماری سرطان و پیشگیری از ابتلا به این بیماری است.

دکتر سید وحید حسینی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

موفقیت کشورها در کاهش سرطان با بکارگیری ۳ رکن اصلی در کنترل این بیماری

رضائیان زاده معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این آیین با تاکید بر ۳ رکن اصلی در کنترل بیماری سرطان، شامل «افزایش آگاهی جامعه و حساسیت خانواده‌ها نسبت به سنجش منظم سلامت خود»، «تشخیص زودرس» و «گستردگی تشخیص این بیماری و ارجاع سریع به سطوح بالاتر در همه مناطق» گفت: هر کشوری که از این الگو برای کاهش ابتلا به سرطان استفاده کرده است، در این امر موفق بوده است.

آمار ابتلا به سرطان پستان در ایران و جهان، شایع‌ترین سرطان‌ها در مردان و زنان، دیگر محور صحبت‌های دکتر عباس رضائیان زاده معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست بود.

رضائیان زاده معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

دکتر عبدالرسول طالعی رئیس دومین کنگره بین المللی جراحی سرطان در شیراز نیز در آیین آغاز به کار این کنگره، به جایگاه بخش‌های جراحی سرطان دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان یکی از مراکز ریفرال و معتبر جراحی سرطان در ایران اشاره کرد.

او با تاکید بر اهمیت برگزاری دومین کنگره بین المللی جراحی سرطان در شیراز، تصریح کرد: با توجه به تبادلات علمی در این کنگره، امیدواریم درمان بهتر بیماران مبتلا به سرطان را به همراه داشته باشد.

دکتر عبدالرسول طالعی رئیس دومین کنگره بین المللی جراحی سرطان در شیراز

طالعی، همچنین در زمینه راه اندازی و فعالیت بخش‌های جراحی سرطان، میزان پذیرش بیماران مبتلا به این بیماری، مرکز پژوهشی بیماری‌های پستان، غربالگری سلامت بیماران، تعداد انتشار مقالات در مجلات داخلی و خارجی، توضیحاتی ارائه داد.

دکتر مجید اکرمی دبیر اجرایی دومین کنگره بین المللی جراحی سرطان در شیراز نیز گفت: با وجود پیشرفت‌هایی که در درمان غیرجراحی بیماری سرطان به وجود آمده، اما جراحی سرطان از اهمیت ویژه‌ای در این زمینه برخوردار است.

دکتر مجید اکرمی دبیر اجرایی دومین کنگره بین المللی جراحی سرطان در شیراز

او افزود: در این کنگره بین المللی با ارائه بیش از ۹۰ سخنران، ۱۳ میزگرد تخصصی و نیز ۹ سخنران خارجی و بیش از ۴۵۰ شرکت کننده در رشته‌های مختلف مانند جراحی، پاتولوژی و رادیولوژی و سه سمپوزیم، تبادلات علمی آموزشی صورت می‌گیرد که امیدواریم بهبودی در مراقبت از بیماران مبتلا به سرطان را در پی داشته باشد.

دومین کنگره بین المللی جراحی سرطان در شیراز، با حضور اساتید و متخصصانی از ایران و برخی از کشور‌های دنیا، امروز پانزدهم آذر آغاز به کار کرد و تا هفدهم آذر ادامه دارد.