لزوم افزایش راه‌های دسترسی پایانه مسافربری قم

 زین‌العابدین قراچورلوی،مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم اظهار کرد: ورود از پایانه به سمت اتوبان تهران، همچنین ورود به پایانه از سمت اصفهان و کاشان دارای مشکل است، اما افرادی که از شهر‌های شمالی وارد پایانه می‌شوند، با مشکل مواجه نیستند.

وی افزود: با احداث یک روگذر می‌توان پایانه مسافربری ۷۲ تن را به کارکرد واقعی خود رساند، درحالی‌که تنها مختص به سازمان پایانه‌ها نیست و حتی برای دسترسی به شهرک چاپ و نشر و نمایشگاه دائمی نیز وجود پل نیاز است.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم عنوان کرد: سیاست سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم ساماندهی وسایل حمل‌ونقل جاده‌ای است و در این مسیر چاره‌ای جز استفاده از شرکت‌های مجاز نداریم؛ چراکه سلامت و امنیت مردم برای ما در اولویت قرار دارد.

قراچورلوی گفت: هنگام ورود به میدان شهدای ۷۲ تن و حرکت به سمت تهران، نخستین بریدگی جاده کوه سفید است که به دلیل وجود مسافربر‌های شخصی تراکم بسیاری دارد و با وجود نصب دوربین بازدارندگی کامل نیز وجود ندارد.

وی ادامه داد: شرایط ایده‌آل این است که تمام مسافربران شخصی ساماندهی شوند و حمل‌ونقل بین جاده‌ای تنها از طریق شرکت‌های مجاز و تحت نظارت صورت پذیرد.