پیام امروز شهدا به مردم و مسئولان چیست؟ + فیلم

پیام امروز شهدا به مردم و مسئولان چیست؟ + فیلم

پنجشنبه روز بزرگداشت شهدای رسانه و ارتش بود، از همین رو بزرگداشتی در قطعه ۵۰ بهشت زهرا برگزار شد؛ قطعه‌ای که البته به یمن ورود پیکر شهید علی آقا عبداللهی بعد از ۸ سال به وطن رنگ بوی دیگری نیز به خود گرفته بود.  

پنجشنبه بود و جمع خانواده‌های شهدا بر سر مزار فرزندانشان جمع بود از همین رو نیز به سراغ برخی از این عزیزان رفتیم و گفت و گویی کوتاه با آن‌ها داشتیم که در ادامه خواهید خواند.

شهید مدافع حرم علی آقا عبداللهی


پشتیبان ولایت فقیه باشید

پدر شهید علی آقا عبداللهی در پاسخ به این سوال که اگر پسرشان امروز زنده بود چه توصیه‌ای به جوانان و مسئولان داشت ؟ گفت: اگر پسرم امروز حضور داشت توصیه اش این بود که پشتیبان ولایت فقیه باشند. امیدواریم ایشان ما را به سمت دین و امام زمان هدایت کند. امیدواریم تا زنده هستیم امام زمان (عج) را ببینیم.

وی در ادامه گفت: شجاعت، نماز اول وقت، رعایت احکام شرعی و پیروی از ولایت فقیه از ویژگی‌های این شهید بزرگوار بود.

{$sepehr_media_18643968_400_300}

شهید مدافع حرم محمدهادی امینی

حکایت دوست شهیدی که رفیقش را حاجت روا کرد

مادر شهید محمد هادی امینی نیز بر سر مزار پسرش حضور داشت و در پاسخ به ما گفت: مرام شهدا پیروی از راه حضرت زهرا (س) است؛ راه شهدا و خون شهدا نباید پایمال شود. جوانان اگر دوست شهید داشته باشند حتما هدایتگرشان خواهد بود.

وی ادامه داد: احترام به پدر مادر برای شهید اهمیت خاصی داشت. دوست شهیدش، شهیدغلامی بود که از وی خواسته بود که پایین پای این شهید دفن شود که همین اتفاق هم افتاده است.

{$sepehr_media_18643985_400_300}

شهید حسین معز غلامی

 

عکسی که خدا می‌گیرد می‌داند کجا باید استفاده کند

شهید محمد مهدی رضوان

مادر شهید مدافع امنیت محمد مهدی رضوان نیز در پاسخ به ما گفتند: همیشه به او می‌گفتم که محله هرندی پر خطر است از آنجا بیا  بیرون، اما می‌گفت که من اگر یک نفر را هم به راه بیاورم برای تمام عمر من کافی است. دغدغه محمد همواره هم سن و سالانش بودند و من همیشه می‌گفتم محمدمهدی جوانی اش را داد تا جوان‌ها جوانی کنند.

وی ادامه داد: شک ندارم اگر الان هم بود کاری می‌کرد که جوان‌ها از حضرت علی اکبر (ع) الگو برداری کنند و خودش همیشه می‌گفت امیدوارم دستم از دست علی اکبر امام حسین(ع) جدا نشود که هرچه دارم از وجود آقا علی اکبر(ع)  و اهل بیت است. آرزو می‌کنم همه جوان‌ها دستشان در دست علی اکبر (ع)  باشد  و الگوی اصلی را از اهل بیت بگیرند. محمد هر قدمی که برمی داشت به عشق خدا بود و می‌گفت مهم این است که خدا مرا ببیند و عکسم را بگیرد، زیرا عکسی که خدا می‌گیرد می‌داند کجا باید استفاده کند و خدا خوب می دانست عکسش را کجا باید استفاده کند که محمد من الان اینجاست .

{$sepehr_media_18645025_400_300}

پیام شهدا حفظ حجاب است

مادر شهید اکبر حبیبی نیز در این باره به ما گفت: پیام من و همه شهدا حجاب است و اینکه پیرو حضرت زهرا باشند. شهدا را فراموش نکنند، اهل بیت را فراموش نکنند ، اسلام را فراموش نکنند.

وی ادامه داد: اکبرم خیلی خوش اخلاق بود. احترام به بزرگتر‌ها را حفظ می‌کرد همیشه از سرکار می‌آمد دست و پای من را می‌بوسید و می‌گفت برای من دعا کن. روزی که شهید شد مسافر کربلا بود رفت سرکار تا مرخصی بگیرد، اما دستگاهش را که روشن کرد دستگاه منفجر شد، تمام بدنش سوخت و پنج  روز در بیمارستان بود. ساکش در خانه ماند و خودش عازم کربلا شد.

{$sepehr_media_18644964_400_300}

کشوری که رهبر نداشته باشد هیچ چیز ندارد 

پدر شهید مدافع حرم محمد کامران نیز به ما گفت: پیامم برای مردم این است که در صحنه باشند، متفرق نشوند و پشتیبان ولایت فقیه باشند و طرفدار انقلاب باشند. کشور ما یک کشور سر افراز است. کشوری که رهبر نداشته باشد هیچ چیز ندارد همه موفقیت‌های کشورمان به سبب ولایت فقیه است. مردم  از ولایت فقیه دفاع کنند.

روحشان شاد و یادشان گرامی باد.

{$sepehr_media_18644050_400_300}
 
شهید سجاد زبرجدی
 
شهید پرویز کرم پور
 
 
شهید محمد کامران
 
 
پیام امروز شهدا به مردم و مسئولان چیست؟ + فیلم
پیام امروز شهدا به مردم و مسئولان چیست؟ + فیلم
پیام امروز شهدا به مردم و مسئولان چیست؟ + فیلم