وزیر بهداشت:
مطالبه مردم فردیس کرج بعد از ۱۲ سال محقق شد

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  روز جمعه در جریان بازدید از بیمارستان شهید قاسم سلیمانی در جمع خبرنگاران گفت: شهر فردیس تاکنون فاقد بیمارستان بود و مردم برای کار درمانی مجبور به حضور در تهران بودند.

وی با بیان اینکه این طرح بعد ۱۲ سال به بهره برداری رسید اظهارکرد: دولت مردمی سیزدهم این طرح را با ۵۵ درصد پیشرفت تحویل گرفت و بعد از دو سال به مرحله بهره برداری رساند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تلاش مجموعه علوم پزشکی البرز در تکمیل این طرح یک کار انقلابی و جهادی است.

عین اللهی افزود: بیمارستان شهید سلیمانی فردیس دارای ۳۳ تخت در بخش اورژانس، ۲۷ تخت بستری زنان و زایمان است که در جوانی و جمعیت موثر است.

وی به وجود ۲۷ تخت اطفال، ۲۷ تخت بستری جراحی، پنج تخت مراقبت ویژه، هفت تخت مراقبت ویژه قلبی، ۱۰ تخت ویژه نوزادان، پنج اتاق عمل، بخش‌های تصویربرداری و سی تی اسکن و آزمایشگاه اشاره و وعده داد به زودی دستگاه ام. آر. آی تحویل این بیمارستان شود.

وزیر بهداشت گفت: از این بیمارستان تنها برای درمان استفاده نمی‌شود بلکه یک بیمارستان دانشگاهی، آموزشی، درمانی و پژوهشی است.

به گفته وی در طبقه بندی ها، بیمارستان‌های آموزشی سطح بالایی دارند و خدمات بهتری ارائه می‌دهند.

عین اللهی بیان کرد: امروز همچنین دانشکده پزشکی خیرساز در زمینی به وسعت ۱۷هزار مترمربع با ۲ هزار و ۲۰۰ متر زیربنا، ۲۶ کلاس درس و ۴۷ آزمایشگاه و کتابخانه با حضور رئیس جمهوری بهره برداری می‌شود.

به گفته وزیر بهداشت خدمات وزارت بهداشت در دولت مردمی سیزدهم برای مناطق محروم بیشتر اختصاص یافته است.