وزیر ارتباطات:
منطقه ویژه اقتصادی پیام از ظرفیت حضور شرکت‌های خارجی برخوردار است

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز جمعه در نشست شورای اداری شهرستان چهارباغ استان البرز گفت: نزدیکی این منطقه ویژه اقتصادی به کرج و برخورداری از معافیت‌های مالیاتی نیازمند این است که از نظر اقتصادی سرآمد کشور و آسیای غربی باشد.

وی دیگر ظرفیت استان البرز را پارک علم و فناوری آن عنوان کرد و گفت: تقویت این پارک نیز می‌تواند یک ظرفیت بین المللی برای استان و همچنین کشور باشد و باید به تقویت هرچه بیشتر آن اقدام کرد.

وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات تاکید کرد: کشور امروز بیش از اندازه نیازمند کار و مجاهدت است و دشمن تمرکز کرده که ایران را عقب مانده معرفی کند که ما باید توسعه یافتگی کشور را به جوانان نشان دهیم.

وی ایران اسلامی را در حوزه‌های مختلف سرآمد ارزیابی کرد و یادآور شد: نهمین پرتاب ماهواره به فضا، ایران را جزو ۶ کشور نخست و برتر در حوزه فضایی قرار داده و پژواک این کار‌ها افزون بر بیان واقعیت‌ها موجب امید در میان جوانان خواهد شد.

زارع پور تصریح کرد: امروز یکی از مهم‌ترین مراکز فضایی کشور در همین استان البرز قرار دارد که عهده‌دار مرکز کنترل ماهواره‌های سنجش کشور است.

این مسوول بیان کرد: پیشرفت ارتباطات ایران از ۲۳ درصد در آغاز دولت سیزدهم به ۶۴ درصد رسیده که نمونه بارز آن ساخت ربات جراحی پزشکی از راه دور است که به کشور اندونزی فرستاده شد.

زارع پور بر استفاده از پلتفرم‌های داخلی در شبکه‌های اجتماعی تاکید کرد و گفت: امروز تنها ۱۵ نفر در شهرستان چهارباغ از کابل نوری استفاده می‌کنند که انتظار داریم تا سال آینده این جمعیت به ۴۰ هزار نفر برسد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: اکنون روزانه ۱۷.۵ میلیون کاربر از شبکه اجتماعی ایتا استفاده می‌کنند که این آمار در ماه به ۴۰ میلیون نفر می‌رسد.

زارع پور با بیان اینکه توسعه شبکه دولت الکترونیک از برنامه‌های اولویت دار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، اظهار کرد: در زمان حاضر تنها ۳۰ میلیون نفر از شبکه استفاده می‌کنند که باید تا پایان برنامه هفتم توسعه تمام مردم ایران بی نیاز از مراجعه حضوری خدمات مورد نیاز خودشان را دریافت کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: صنعت فضایی کشور امروز از افتخار‌های جمهوری اسلامی محسوب می‌شود و رییس جمهور پس از ۱۱ سال شورای عالی فضایی را برگزار کرد.

زارع پوریادآور شد: کشور ما امروز با رشد اقتصادی ۶ درصد، تورم را از ۶۰ درصد به زیر ۴۰ درصد رسانده و به دنبال تک رقمی کردن تورم هستیم.

وی تاکید کرد: پیگیر مشکلات شهرستان چهارباغ استان البرز هستم و نیاز‌های این منطقه را به رییس جمهور منعکس خواهم کرد.