خدمات اورژانس ۱۱۵ رایگان است

جمشید محمدی، رئیس مرکز اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث گیلان گفت: اورژانس هم اکنون با ۸۶ پایگاه فعال شهری، جاده‌ای، موتور آمبولانس، اورژانس هوایی با یک فروند بالگرد در استان به ارائه خدمت می‌پردازد.

او با بیان اینکه تمامی خدمات اورژانس ۱۱۵ رایگان است، افزود: در رابطه با اقدامات انجام گرفته و تجهیزات به کار گرفته شده هیچگونه هزینه‌ای دریافت نمی‌شود. 

به گفته رئیس اورژانس گیلان، این مرکز به طور متوسط و میانگین ماهانه ۱۰ هزار مأموریت امدادی انجام می‌دهد و حدود ۲۰ هزار تماس تلفنی برقرار می‌شود که از خدمات مشاوره‌ای کارشناسان فوریت‌های پزشکی و پزشک مستقر بهره‌مند خواهند شد.

جمشید محمدی، رئیس مرکز اورژانس گیلان

محمدی همچنین تصریح کرد: همگام با چند استان کشور اورژانس بانوان در گیلان هم راه اندازی شده است و جهت ارائه خدمت به مصدومان و بیماران زن و دانش آموزان دختر به فعالیت می‌پردازد.

اورژانس بانوان گیلان

او ساعت کاری اورژانس بانوان در گیلان را همه روزه از ۸ صبح تا ۸ شب اعلام کرد و گفت: علاوه بر به کارگیری راننده زن، ۲ کارشناس خبره فوریت‌های پزشکی با تحصیلات پرستاری هوشبری و نیز کارشناس رشته مامایی به طور همزمان در تیم عملیاتی اورژانس بانوان استان حضور دارند.