در دیدار داستان وتولیدکنندگان مرغ کرمان مطرح شد؛
انتقاد از لحن دستوری برای تولید مرغ در کرمان

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان در دیدار با چند تن از تولید کنندگان مرغ استان، گفت: با توجه به مشکلات مردم در زمینه تأمین مایحتاج عمومی مردم، دستگاه قضائی با هر گونه اهمال یا ترک فعل مدیران در خصوص سازماندهی بازار مرغ ورود می‌کند. 

مهدی بخشی هدف خود را حمایت از تولید ذکر کرد و افزود: حمایت از تولید کننده، حمایت از مصرف‌کننده نیز می‌باشد و لازم است با نظارت بر فرایند میانی این دو، بررسی شود که چه اقداماتی سبب متضرر شدن تولید کننده و مصرف‌کننده می‌شود. 

مدعی العموم در استان ضمن بررسی راهکار‌های مقابله با تخلف و جرایم جهت کنترل بازار و مقابله با کمبود مرغ در استان بیان کرد: خوشبختانه تابه امروز موضوعی نبوده که جهت حل آن مشکل از استاندار کرمان کمک بخواهیم و به بهترین نحو ممکن به نتیجه نرسد و در این راستا نیز با همکاری مشترک دستگاه قضا و دولت، مشکلات مرغداران را رفع خواهیم کرد. 

محمد امین زاده، مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان کرمان نیز در این دیدار گفت: می‌خواهند قیمت مرغ را دستوری پائین نگه دارند که با ادامه این روند، شاهد ضرر و زیان سنگین مرغداران خواهیم بود از جهاد کشاورزی و سایر نهاد‌های متولی انتظار داریم مشکلات تولیدکنندگان مرغ را بیشتر مد نظر قرار دهند. 

وی افزود: جهت ساماندهی بازار مرغ استان از سامانه‌ای برای نظارت بر توزیع عادلانه استفاده می شود که تمام مراحل از عرضه مرغ زنده به کشتارگاه توسط مرغدار تا پایان مرحله توزیع بین مغازه‌داران را شامل می‌شود و به ازای هر کیلو مرغ زنده، مبلغی از مصرف کننده اخذ می‌ شود در حالی که تا اجرای کامل طرح در سامانه نباید وجهی اخذ  شود و مبلغ تعیین شده بر اساس جوجه ریزی اول با وزن ۲.۴ کیلوگرم با وجود تلفات و یا وزن کمتر از مرغدار دریافت می شود که در ماه مبلغ قابل توجهی را به خود اختصاص می‌دهد.