رفع تصرف اراضی ۳۰۰ میلیاردی در تالش

سردار "حسین حسن‌پور" با اشاره به اینکه حفاظت از منابع طبیعی یک وظیفه همگانی است، اظهار داشت: مجموعه انتظامی در برخورد با سودجویان و متخلفانی که نسبت به تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی اقدام می‌کنند از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

وی در ادامه از دریافت خبر تصرف اراضی ملی توسط افرادی سودجو در شهرستان تالش و آغاز تحقیقات پلیس در این زمینه خبر داد و گفت: ماموران انتظامی ضمن هماهنگی قضائی به همراه کارشناسان ادارات منابع طبیعی و مسکن و شهرسازی به محل اعلامی اعزام شدند.
جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان تصریح کرد: در بازدید از زمین مورد نظر مشخص شد، این افراد ۲۶ هزار متر مربع از اراضی ملی را به تصرف خود درآورده و به صورت غیرقانونی آن را به وسیله فنس محصور کرده‌اند.
این مقام انتظامی به معرفی ۸ متهم این پرونده به مرجع قضائی اشاره کرد و با بیان اینکه با حکم قضائی کلیه آثار تجاوز جمع‌آوری و رفع تصرف انجام شد، بیان داشت: کارشناسان ارزش تقریبی این اراضی را ۳۰۰ میلیارد ریال برآورد کردند.
سردار حسن‌پور در پایان خاطرنشان کرد: حفظ و حراست از منابع طبیعی و ملی از اولویت‌های مجموعه انتظامی است و مبارزه با زمین‌خواران و سودجویان به صورت مستمر در دستور کار پلیس قرار دارد.