طالبان:
آمریکا در جنایات غزه شریک جرم است

وزارت خارجه طالبان ضمن محکومیت وتوی قطعنامه آتش‌بس در غزه توسط آمریکا تصریح کرد واشنگتن با این اقدام در ظلم بر مردم فلسطین شریک است.

وزارت خارجه طالبان در بیانیه‌ای اظهار داشت وتوی قطعنامه آتش‌بس غزه توسط آمریکا که برخلاف اجماع بین‌المللی و نیز شورای امنیت صورت گرفت، تأسف‌بار و قابل محکومیت است.

طالبان تصریح کرد: این امر بار دیگر نشان می‌دهد حکومت ایالات متحده از ساختارهای بین‌المللی برای اهداف سیاسی خود بر ضد حقوق بشر استفاده می‌کند.

وزارت خارجه طالبان ادامه داد: آمریکا به‌جای اینکه به‌مناسبت روز حقوق بشر، مرتکبین جنایات جنگی در غزه را محکوم کند و به فهرست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری شامل کند، چند مسئول دیگر طالبان را تحریم کرده‌اند که نشان می‌دهد آمریکا از حقوق بشر به‌عنوان ابزار سیاسی استفاده می‌کند.

طالبان در این یانیه با تأکید بر لزوم برقراری آتش‌بس دائمی و یافتن راه حلی دائمی برای مسئله فلسطین اضافه کرد: اینکه اهداف سیاسی یک بازیگر، تمامی بشریت را به گروگان گرفته است، ماهیت غیرمنصفانه نظم بین‌المللی را نشان می‌دهد، اعتبار ضعیف ساختارهای مدعی حقوق بشر را از بین می‌برد و نیاز ایجاد نظم عادلانه جهانی را آشکار می‌سازد.