پخش مستند «دومینو» پس از ۱۵ ماه توقف

بالاخره و بعد از گذشت ۱۵ ماه قسمت ۵ و ۶ مستند جنجالی دومینو (سگ‌کشی) مجوز پخش گرفت.

قسمت اول و دوم سریال مستند دومینو، کاری از خانه تولیدات جوان شبکه‌ی ۳ سیما، در پاییز ۱۳۹۹ با موضوع مخاطرات محیط زیستی فرهنگ سگ‌دوستی به روی آنتن رفت که با واکنش‌های بسیار گسترده‌ی فضای مجازی و همچنین شبکه‌های فارسی‌زبان خارجی نظیر بی‌بی‌سی فارسی مواجه شد. 

سیاوش اردلان، خبرنگار معروف بی‌بی‌سی فارسی، با ساخت و انتشار مستندی کوتاه درباره‌ی دومینو به تایید مطالب علمی قسمت‌های ابتدایی این سریال مستند پرداخت.
قسمت سوم دومینو به خلاء‌های قانونی این پدیده پرداخت و قسمت چهارم آن، که بار دیگر جنجال آفرین شد، به بیماری‌های مشترک انسان و سگ (زئونوس‌ها) اختصاص داشت. 

با انتشار قسمت چهارم دومینو و آگاه‌سازی نسبت به چند بیماری مهم مانند هاری و سالَک، موجی از واکنش‌ها و سوالات پیرامون مطالب علمی نقل شده در مستند به راه افتاد که شبکه‌ی فارسی زبان من و تو، چند روز بعد از پخش قسمت چهارم در ابتدای اتاق خبر خود، با دعوت از کارشناسان و برخی پزشکان، به پاسخگویی پیرامون سوالات ایجاد شده در ذهن مخاطبین با پخش قسمت چهار دومینو پرداخت.
دومینو در چهار قسمت ابتدایی خود توانست مخاطبین بسیاری را با خود همراه کند و واکنش‌های جنجالی زیادی را برانگیزد.

این مستند در قسمت پنجم و ششم خود قرار است به بررسی مسائل روانشناسی، جامعه‌شناسی، نقش رسانه‌ها و علوم دینی در پدیده‌ی همزیستی انسان و سگ بپردازد. 
محمدرضا عبدالحمیدی تهیه کننده و کارگردان این مجموعه مستند درباره‌ی قسمت‌های ۵ و ۶ دومینو چنین گفت: مخاطبین با تماشای قسمت پنجم و ششم نیز همانند قسمت‌های پیشین غافلگیر خواهند شد چرا که تولید محتوای این دو قسمت، بسیار منحصر بفرد است و از آنجا که تیم تولید دومینو برای تک تک ثانیه‌های مخاطب ارزش قائل است، این وعده را می‌دهم که تماشای این دو قسمت، چه برای مخالفین و چه برای موافقین فرهنگ سگ‌دوستی مفید خواهد بود.

دیگر عوامل پروژه‌ی دومینو عبارتند از:
زهره آقایی تدوینگر، فاطمه کوخائی مدیر تولید، میثم ملکی‌پور، کارگردان هنری، محمدحسین بستان منش گرافیست و تدوینگر، سیامک مختاری، سعید مطلبی، سهیل حشمتی، عرفان زرندی، محمد امین عاسوند و علی اکبر فتحی‌نژاد فیلمبرداران و عوامل تولید این مستند اند. 

قسمت پنجم این مستند، پنجشنبه ۲۳ آذر و قسمت ششم، جمعه ۲۴ آذر ۱۴۰۲ حوالی ساعت ۲۱:۳۰ به روی آنتن شبکه سه می‌رود.