جام ملت‌های آسیا؛
عربستان ۱ (۲) - (۴) ۱ کره‌جنوبی/ حذف نخستین مدعی قهرمانی در شب خوش‌شانسی کلینزمن+ فیلم

در حساس‌ترین دیدار مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا، تیم‌های ملی عربستان و کره جنوبی در فینالی زودهنگام به مصاف هم رفتند که این دیدار پس از تساوی یک بر یک در جریان مسابقه، با پیروزی کره جنوبی در ضربات پنالتی همراه بود.

در نیمه نخست، عربستان تیم برتر میدان بود وموقعیت‌های زیادی از دست داد. در یک صحنه آن‌ها سه فرصت پیاپی را از دست دادند. ابتدا ضربه سر صالح الشهری به تیرک برخورد کرد، در ادامه نوبت به علی لاجامی رسید تا ضربه سر او نیز به تیرک افقی اصابت کند و در ادامه نیز ضربه سر سالم الدوسری به شکل عجیبی توسط گلر کره جنوبی راهی کرنر شد.

عربستان در ابتدای نیمه دوم به گل نخست بازی رسید. ارسال بریک به سالم الدوسری رسید و این بازیکن نیز به صورت اتفاقی روی توپ اثر گذاشت و عبدالله ردیف در موقعیت تک به تک با دروازه، توانست با شوت بغل پای چپ گلزنی کند تا سعودی‌ها پیش بیفتند.

{$sepehr_media_18880367_400_300}

کره جنوبی در ۲۰ دقیقه پایانی مسابقه حملات پرتعدادی را به روی دروازه حریف ترتیب داد که بالاخره در نهمین دقیقه از وقت‌های تلف‌شده به لطف ضربه سر جو کیو سئونگ توانست به گل تساوی دست پیدا کند تا کار به وقت‌های اضافه کشیده شود.

{$sepehr_media_18880369_400_300}

در وقت‌های اضافه نیز گلی به ثمر نرسید تا ضربات پنالتی تکلیف تیم برنده را مشخص کند. سامی النجعی و عبدالرحمن غریب دو بازیکن النصر ضربات خود را از دست دادند تا کره‌ای‌ها در نهایت با نتیجه چهار بر دو و در مجموع با حساب پنج بر سه از سد عربستان بگذرند و راهی مرحله بعد شوند.

{$sepehr_media_18880370_400_300}

از نکات جالب مسابقه، ترک زمین از سوی روبرتو مانچینی سرمربی سرشناس عربستانی‌ها پیش از آخرین ضربه پنالتی کره جنوبی بود و او زودتر از شاگردانش تسلیم شد.

عربستان نخستین مدعی حذف شده رقابت‌ها لقب گرفت و حالا شاگردان یورگن کلینزمن در یک چهارم به مصاف یک مدعی دیگر یعنی تیم ملی استرالیا خواهد رفت.