ختم صلوات برای شادی روح شهدای انفجار تروریستی کرمان

حجت‌الاسلام سجاد کربلایی روحانی هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) ده زیار با تبریک فرارسیدن سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اظهار داشت: خدا را شاکریم که در برهه‌ای از زمان زندگی می‌کنیم که حکومت اسلامی وجود دارد و زیر سایه مقام معظم رهبری سربازی ولایت را انجام می‌دهیم تا ان شاءالله این پرچم به دست صاحب اصلی آن (حضرت ولیعصر (عج)) برسد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای انفجار تروریستی کرمان افزود: شهیدان انفجار تروریستی گلزار شهدای کرمان مظلومانه به شهادت رسیدند و نه تنها خانواده معظم آن‌ها بلکه ایران اسلامی در این حادثه داغدار شد.

کربلایی با بیان اینکه هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) ده زیار همه ساله در مراسم سالگرد شهادت حاج قاسم در محدوده گلزار شهدا اقدام به برپایی موکب برای پذیرایی از زائران شهید سلیمانی می‌کند، تصریح کرد: اعضای موکب روز حادثه از نزدیک شاهد این انفجار بودند و دشمن بار دیگر خوی وحشی‌گری خود را در روز سیزدهم دیماه ۱۴۰۲ نشان داد.

وی با اشاره به اینکه به همت بچه‌های پرتلاش هیئت مراسم گرامیداشت این شهدا در مسجد مقدس حضرت جوادالائمه (ع) روستا برگزار شد، گفت: این مراسم با سخنرانی حجت‌الاسلام ابراهیمی معاون دادگستری کرمان و مداحی مداح اهل بیت (علیهم السلام) حمید عسکری همراه بود که استقبال بسیار خوبی از آن شد.

روحانی هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) ده زیار با بیان اینکه به پیشنهاد یکی از اعضای هیئت بنا شد که در آستانه اربعین شهدای انفجار تروریستی کرمان ختم صلوات و هدیه به روح مطهر این شهدا  را داشته باشیم، افزود: اطلاع رسانی از طریق فضای مجازی انجام شد و در یک روز ختم ۵۰ هزار صلوات از سوی مردم اعلام آمادگی شد که در نوع خود بی‌نظیر است.

وی با اشاره به اینکه صلوات بر محمد و آل محمد دارای فضیلت فراوان است، عنوان کرد: از کارآمدی صلوات فرستادن این است که در اجابت دعا نقش بسزایی دارد؛ به طوری که گفته‌اند صلوات فرستادن بر حضرت محمد و آل او در اول و آخر دعا باعث اجابت است و از امامان (ع) رسیده که در ترازوی خدا چیزی سنگین‌تر از صلوات بر محمد و آل محمد نیست.

کربلایی با بیان اینکه از همه مهمتر آن است که مردم در این امر خداپسندانه که خشنودی خاندان نبوت را در پی دارد مشارکت حداکثری داشتند، گفت: همه ما باید در امور خیر خود را سهیم کنیم و امروز یکی از مصادیق کار خیر و خداپسندانه که خشنودی خاندان نبوت، مسلمانان و همه آزادی خواهان جهان را در بر دارد، حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی است.