شهادت بیش از ۱۰۰ فلسطینی در حملات هوایی رژیم صهیونیستی به رفح

به گزارش خبرگزاری شهاب فلسطین، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بامداد امروز (دوشنبه) منازل مسکونی در نزدیکی مقر هلال احمر فلسطین در مرکز شهر رفح را هدف قرار دادند.

بر اساس این گزارش تاکنون بیش از ۱۰۰ فلسطینی شهید و بیش از ۲۳۰ نفر نیز زخمی شده‌اند. آمار شهدا و زخمی‌های این حمله همچنان در حال افزایش است.

این در حالی است که پیش‌تر «هرتزی هالوی» رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی در سخنانی گفته بود: طرح‌های عملیات نظامی در رفح را تائید کردم.

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هم به تازگی اعلام کرد که عملیات زمینی در رفح ظرف ۲ هفته آینده آغاز خواهد شد. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه گزافه‌گویی‌های گذشته، خواستار نابودی گردان‌های نظامی جنبش حماس در رفح تا قبل از ماه رمضان شد.

 کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی از اختلاف بین نتانیاهو و هرتزی هالوی بر سر عملیات احتمالی در رفح پرده برداشته بود و رسانه صهیونیستی «کان» شنبه شب گزارش داد که آمریکا از اسرائیل خواست که از عملیات نظامی و حمله به رفح بویژه در ماه (مبارک) رمضان خودداری کند.

حماس، عربستان، امارات، قطر و شماری از کشور‌های اروپایی ازجمله فرانسه، انگلیس و اتحادیه اروپا نیز نسبت به تبعات حمله رژیم صهیونیستی به رفح هشدار داده‌اند.