مدیرکل ورزش و جوانان ایلام خبر داد
برگزاری بیش از ۵۰ برنامه فرهنگی - ورزشی در ایلام

شهاب شهبازی مدیرکل ورزش و جوانان ایلام در نشست با اصحاب رسانه استان ایلام با گرامیداشت هفته جوان اظهار کرد: در هفته جوان امسال بیش از ۵۰ برنامه فرهنگی - ورزشی توسط این اداره کل در مناطق مختلف استان برگزار می‌شود.

وی افزود: این تعداد برنامه با همکاری دستگاه‌های مختلف، هیات‌ها، سمن‌ها و سایر سازمان‌ها در طول هفته جوان با هدف الگوسازی از شخصیت حضرت علی اکبر (ع) برگزار خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام یادآور شد: این برنامه‌ها در راستای تقویت نشاط جمعی با محوریت جوانان، افزایش روحیه خودباوری و اعتماد به نفس جوان، الگوسازی مناسب و کمک در جهت رشد و ارتقای هدفمند و زمینه‌سازی افزایش نشاط اجتماعی و امید به آینده جوانان در طول این هفته برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: به مناسبت هفته جوان خدمات اماکن ورزشی این استان به صورت رایگان و یا نیم بها در اختیار جوانان قرار می‌گیرد.

شهبازی با بیان اینکه ۴۴ هیات استانی و ۳۲۴ هیات ورزشی شهرستانی در ایلام فعالیت دارند، گفت: بیش از ۳۷ هزار ورزشکار سازمان یافته در رشته‌های مختلف ورزشی در تعداد هیات ورزشی فعالیت دارند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام یادآور شد: ۵۵ نفر از ورزشکاران آقا و ۴۲ نفر از ورزشکار خانم استان در یکسال گذشته به اردو‌های تیم ملی دعوت شده که از این تعداد ۱۸ نفر عضو تیم‌های ملی در رشته‌های مختلف ورزشی شده اند.

سرانه فضای ورزشی ایلام به ۹۷ صدم مترمربع افزایش یافت

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام گفت: در ابتدای دولت سیزدهم سرانه فضای ورزشی در استان ۹۰ صدم متر مربع بود که امروز این سرانه به ۹۷ صدم متر مربع ارتقاء یافته است.

شهبازی تاکید کرد: در استان ۲۷۷ مکان ورزشی وجود داردکه از این تعداد ۱۲۷ فضای ورزشی از محل ماده ۵ الحاق ۲ و از محل ظرفیت قانونی ماده ۲۷ نیز سه مکان ورزشی از جمله استخر‌ها به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم در راستای سرمایه گذاری در حوزه ورزش قهرمانی استان توجه به ورزش مدارس در رده‌های سنی مختلف است، یادآور شد: همکاری و تعامل خوبی بین ورزش و جوانان و آموزش و پرورش استان هیات‌های ورزشی و مدارس وجود دارد و در این راستا طرح ورزش زورخانه‌ای در سطح مدارس استان در حال اجرا است که امید می‌رود سرمایه عظیمی برای آینده ورزش قهرمانی استان فراهم شود.