رایزنی وزرای خارجه ایران و مالزی درباره توقف درگیری‌ها در غزه

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان ظهر امروز در تماس تلفنی با "محمد حسن" وزیر امور خارجه مالزی پیرامون موضوعات دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

 وزیر امور خارجه کشورمان در این گفت‌وگوی تلفنی در خصوص ارتقاء روابط دو جانبه در حوزه‌های فناوری، علمی، فرهنگی، صنعتی، تجاری و همچنین گفت‌وگو‌ها پیرامون موضوعات مختلف جهان اسلام به ویژه فلسطین اعلام آمادگی کرد. 

امیرعبداللهیان در خصوص پیشنهاد برگزاری نشست فوق العاده سازمان همکاری‌های اسلامی و اعلام آمادگی برای حضور فعالانه در این نشست با همتای مالزیایی خود به تبادل نظر پرداخت و ابراز امیدواری کرد که این نشست گامی موثر در جهت توقف نسل کشی و رفع فاجعه انسانی غزه در آستانه ماه مبارک رمضان باشد.

وزیر امور خارجه مالزی نیز در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن استقبال از برگزاری نشست فوق العاده وزرای خارجه کشور‌های اسلامی اظهار داشت: مالزی در جهت ایجاد آتش بس و توقف درگیری‌ها عزم راسخ دارد و از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران در این خصوص قدردانی می‌کند. 

 وزرای امور خارجه دو کشور همچنین در خصوص تقویت توافقات تجاری فی مابین و برنامه ریزی پیرامون سفر مقامات عالی رتبه دو کشور به تهران و مالزی گفت‌وگو کردند.