۱۶۰ هزار روستا در آذربایجان‌غربی از آب شرب سالم و پایدار برخوردار شدند

محمد اشرفی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی گفت: در مدت حدود ۲.۵ سال فعالیت دولت سیزدهم، آبرسانی به ۲۰۲ روستا در نقاط مختلف شمال، جنوب و مرکز استان به اتمام رسیده و بهره‌برداری شده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۶۰ هزار روستا در استان از آب شرب سالم و پایدار برخوردار شدند، افزود: با اضافه شدن این تعداد، کل روستا‌های تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی به ۲ هزار و ۱۰ روستا رسیده است.

اشرفی اظهار کرد: یکی از اقدامات مهمی که در راستای توسعه خدمت آبرسانی در روستا‌های آذربایجان‌غربی اجرایی شده و پیشرفت خوبی نیز داشته است، انعقاد تفاهم نامه با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی ادامه داد: در مرحله اول این قرارداد، آبرسانی به ۳۶۷ روستا در ۶ شهرستان استان در دستور کار قرار گرفته بود که این رقم به ۴۱۱ روستا ارتقا یافت.

اشرفی گفت: برای اجرای این طرح کلان و فاخر توسعه خدمات روستایی و محرومیت‌زدایی، ۹ هزار و ۶۶۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی افزود: این طرح تاکنون بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و می‌توان با تخصیص اعتبار مورد نیاز، سال آینده شاهد بهره برداری بخشی از آن بود.