ضرورت مشارکت در انتخابات از نگاه رأی اولی‌ها/ ویژگی‌های نامزد اصلح

ضرورت مشارکت در انتخابات از نگاه رأی اولی‌ها / ویژگی‌های نامزد اصلح

 براساس برنامه ریزی صورت گرفته، ده روز دیگر شاهد برگزاری دو انتخابات بزرگ و سرنوشت ساز مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در کشور ایران اسلامی هستیم.

در روز‌های باقیمانده، هر قوم، طایفه و گروهی سعی می‌کند تا آمادگی خود برای حضور در پای صندوق‌های رأی خصوصاً در استان سیستان و بلوچستان را به رخ همگان بکشاند، در این بین تعداد قابل توجهی رأی اولی داریم که همراه با پدر و مادر قرار است در پای صندوق‌های رأی حاضر شده و در سرنوشت کشور ایران اسلامی، ایفای نقش کنند.

در این زمینه گفتگو‌هایی با دانشجویان شیعه و سنی رأی اولی انجام داده‌ایم تا از لزوم و اهمیت حضور در پای صندوق‌های رأی بیشتر آگاه شویم.

مشارکت در انتخابات تأثیر شگرفی در آینده کشور و استان دارد

دانشجوی رشته روانشناسی پیام نور سیستان و بلوچستان، گفت: مشارکت در انتخابات تأثیر شگرفی در آینده کشور و استان دارد و ما در تعیین آن سهیم هستیم، حضور رأی اولی‌ها تأییدی بر دوست داشتن و مقبولیت نظام و انقلاب است.

مینا معیریان  افزود: هر رأی ما، خاری در چشم دشمن است و به دشمن می‌فهمانیم که به آنان اجازه دخالت در امور کشورمان را نخواهیم داد.

وی گفت: فرد انتخابی ما باید دارای تجربه بوده، مردمی و انقلابی باشد و تنها به فکر خود و اطرافیانش نبوده و برای مردم خدمت کند.

هر رأی اثر دارد و دشمن را مأیوس می‌کند

دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر پیام نور سیستان و بلوچستان نیز گفت: حضور در انتخابات از اصلی‌ترین عوامل آینده ساز کشور به شمار می‌آید.

علی همت افزود: هر رأی اثر دارد و دشمن را مأیوس و توطئه آنان را نابود می‌کند، حضور ما نگینی بر تأیید نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی در خصوص شاخصه‌های فرد اصلح، اظهار کرد: فرد انتخابی ما باید شجاع باشد، به فکر پُر کردن جیب خود نباشند و منافع مردم برایشان مهم باشد، دغدغه‌مند و پای کار نظام باشند.

وی اضافه کرد: حواسمان باید باشد که با انتخاب نادرست کاری نکنیم فردی روی کار بیاید که با مسایل و مشکلات آشنا نباشد و دغدغه مردم را نداشته باشد.

همت تصریح کرد: فرد انتخابی ما باید مرد عمل باشند نه حرف، حق تالاب بین المللی هامون و خشکسالی در شمال سیستان و بلوچستان را دغدغه خود بداند، با حرف کاری برای مردم پیش نمی‌رود، امروز زندگی، سلامت و اشتغال مردم تحت الشعاع قرار گرفته است.

وی ادامه داد: نماینده، باید در بین مردم باشد، اگر واقعاً کاری کرده‌اند، شفاف سازی و به مردم ارایه گزارش داشته باشند تا انتخاب مردم با بررسی و تحقیق سوابق علمی و کاری آنان آگاهانه‌تر باشد، انتخاب مؤثر بر اساس حزب و طایفه نباشد.

هر رأی ما در سرنوشت کشور اثر گذار است

دانشجوی رشته حقوق پیام نور سراوان نیز در این زمینه گفت: سیره امامین انقلاب همواره بر تاکید در مشارکت انتخابات است، جمهوری اسلامی از دو کلید واژه «جمهوری اسلامی» تشکیل شده است.

دانیال نصرتی افزود: به عنوان رأی اولی، برای ساختن آینده کشور در انتخابات پیش رو با دعوت از همه، مشارکت گسترده خواهیم داشت، حضور در پای صندوق‌های رأی یعنی به آینده کشور امیدوار هستیم و این موضوع، بدخواهان نظام را ناامید می‌کند.

وی در خصوص شاخص‌های فرد اصلح، گفت: فرد انتخابی ما باید پایبند به نظام جمهوری اسلامی باشد، مردمی بودن، دغدغه‌مند مردم و در بین مردم بودن و آشنا به درد مردم بودن از شاخصه‌های اصلی فرد اصلح است.

نصرتی بیان کرد: حضور پای صندوق‌های رأی و انداختن رأی در صندوق به معنای احترام به خودمان و نظرمان است، اگر ما در عرضه انتخابات مشارکت نکنیم، دشمن به اهداف خود می‌رسد، پس هر رأی ما در سرنوشت کشور اثر گذار است.

این دانشجوی رشته حقوق، گفت: نمایندگانی که انتخاب می‌شوند تنها کرسی نشین نباشند، محل زندگی خود را تهران ندانند، در بین مردم و حاشیه نشینان بوده و آشنا به درد مردم باشند، برای یک قوم و طایفه کار نکنند منافع جمع را مدنظر قرار دهند.

وی ادامه داد: آنان در استان سرمایه گذاری کنند نه اینکه به فکر سرمایه گذاری در نقاط دیگر باشند، در طول چهار سال در بین مردم باشند نه اینکه در آستانه انتخابات در روستا‌ها مجالس و محافل برای گرفتن اعتماد و رأی مردم، حضور یابند، قول‌های عملی بدهند نه اینکه شعار‌های تبلیغاتی را پس از کاندیدا شدن غبار فراموشی بگیرد.

نصرتی تاکید کرد: نماینده‌ای که چندین دوره در مجلس شورای اسلامی بوده، باید از عملکرد خود در مدت فعالیتش به عنوان نماینده، گزارشی به مردم ارایه دهد تا انتخاب مردم آگاهانه‌تر باشد و بدانند آیا واقعاً کار در خور شانی انجام شده یا نه؟ باید نگاه قوم گرایی را دور بیندازیم و با نکاه شایسته سالاری انتخاب کنیم.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی دلسوز مردم باشند

دانشجوی رشته حقوق پیام نور، گفت: رأی اولی‌ها در انتخابات ۱۱ اسفند جاری، با حضور خود در انتخابات نشان می‌دهند این نظام و انقلاب را دوست دارند و توطئه دشمن را خنثی می‌کنند.

ریحانه شریفی افزود: داشتن تقوا، دلسوز بودن، دغدغه‌مند بودن، جدا نکردن سفره خود از مردم، داشتن اطلاعات و آگاهی لازم از حوزه انتخابیه و استان از شاخصه‌های فرد اصلح به شمار می‌رود.

وی تاکید کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی فقط برای گرفتن چند عکس یادگاری و تبلیغات روی کار نیایند، واقعاً دلسوز مردم باشند و در میدان عمل جهادی کار کنند.

وی بیان کرد: انتخاب نماینده نباید با واسطه پیش برود، باید یک رأی بر اساس عملکرد افراد مستقل و آزادانه باشد چرا که پذیرش دیدگاه دیگران توهین به شعور افراد است و هر فرد باید آزادانه انتخاب کند.

نمایندگان مسایل مردم و حوزه انتخابیه را پیگیری کند

دانشجوی رشته زیست شناسی دانشگاه پیام نور، گفت: شرکت در انتخابات یک وظیفه شرعی است، همه باید در این عرصه حضور مستمر داشته باشند، در غیراین صورت، دیگران به جای ما تصمیم می‌گیرند حضور رأی اولی‌ها، قوت قلب و انگیزه برای کسانی است که در هر انتخابات مشارکت گسترده دارند.

حمیدرضا زارع  افزود: حضور در پای صندوق‌های رأی به نظام و کشور اقتدار و عظمت می‌دهد و نشان دهنده این موضوع است که ایران قوی بوده و جوانان آن پای کار هستند، حضور و رأی ما الگویی برای جهانیان است.

وی گفت: فرد اصلح ما در عرصه انتخابات، باید آینده نگر باشد، با ایده و نوآوری، حلال مشکلات در حوزه‌های مختلف باشد و در نهایت متعهد و مردمی باشد.

وی تاکید کرد: دغدغه ما این است که نمایندگان به مسایل گروه خاصی رسیدگی نکنند، مسایل مردم و حوزه انتخابیه را پیگیری کرده و در بین مردم بیاید نه اینکه تنها چند روز مانده به انتخابات، مردم را بشناسند.

منبع: مهر