آمریکا و انگلیس مناطقی در یمن را هدف قرار دادند

 شبکه المیادین بامداد چهارشنبه از تجاوز نظامی دوباره آمریکا و انگلیس به خاک یمن، به بهانه دفاع از آزادی کشتیرانی در دریای سرخ خبر دادند.

شبکه «المیادین» در خبری فوری گزارش داد که استان «الحدیده» واقع در غرب یمن هدف حملات تجاوزکارانه ائتلاف آمریکایی-انگلیسی قرار گرفته است.خبرنگار المیادین در استان الحدیده در این‌باره گفت که جنگنده‌های آمریکا و انگلیس به «منطقه الجبانه» در سواحل دریای سرخ حمله کردند.

دقایقی بعد شبکه «المسیره» نیز گزارش داد که جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی و انگلیسی دو بار به منطقه «العرج» در شمال غرب شهر الحدیده حمله کردند.

پیش از این نیز سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن شامگاه دوشنبه خبر داده بود که دو کشتی آمریکایی را در دو عملیات در خلیج عدن هدف قرار داده‌اند.نیروهای مسلح یمن به دنبال تشدید حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه به هیچ کشتی مرتبط با این رژیم و کشتی‌هایی که مقصد آن‌ها فلسطین اشغالی است، اجازه عبور از دریای سرخ و تنگه باب‌المندب را نداده‌اند.

آمریکا هم در ادامه حمایت‌های خود از تل‌آویو، پس از شدت گرفتن عملیات‌های یمن علیه کشتی‌های صهیونیستی ائتلافی را برای مقابله با نیروهای مسلح یمن تشکیل داده و تاکنون چند بار خاک این کشور را مورد تجاوز نظامی قرار داده است.

منبع: فارس