هلاکت و دستگیری ۲ قاچاقچی مواد مخدر در نکا

سردار حسن مفخمی شهرستانی فرمانده انتظامی ماندران گفت: در پی کسب خبر مبنی بر حمل مواد مخدر توسط ۲ قاچاقچی مواد مخدر با یک خودروی سواری سمند سرقتی از محور ورودی استان، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

او افزود: در اجرای این ماموریت، ماموران کلانتری ۱۱ و یگان امداد شهرستان نکا، پس از انجام تحقیقات پلیسی و بررسی‌های میدانی، خودروی مورد نظر را حین تردد در محور ورودی این شهرستان شناسایی کردند.

سردار مفخمی شهرستانی گفت: پس از هماهنگی‌های قضائی، ماموران در اقدامی عملیاتی خودروی مورد نظر را که قصد داشت از محل متواری شود در اقدامی عملیاتی متوقف کردند.

او افزود: سرنشینان این خودرو که در محاصره ماموران پلیس قرار گرفته بودند با استفاده از اسلحه‌ای که در اختیار داشتند اقدام به تیراندازی به سمت ماموران کردندکه ادامه این درگیری منجر به هلاکت یکی از متهمان شد و جراحت یکی دیگر از آنان از ناحیه پا شد.

فرمانده انتظامی مازندران گفت: فرد مصدوم توسط عوامل امدادی به بیمارستان منتقل و در بازرسی از خودروی آنان ۱۰۰ کیلوگرم مواد مخدر تریاک کشف شد.

سردارمفخمی مبارزه با مواد مخدر را یکی از ماموریت‌های اصلی پلیس برشمرد و با بیان این که مواد مخدر مهمترین عوامل بروز ناامنی‌ها در جامعه است، افزود: هدف پلیس در مبارزه با این معضل اجتماعی توجه به بحث پیشگیری و پاکسازی چهره جامعه از آلودگی‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی ست.

فرمانده انتظامی مازندران در خاتمه، گفت: هر چند ماموریت فرماندهی انتظامی در بحث مواد مخدر اقدامات مقابله‌ای است، اما باید با فرهنگ سازی‌های مناسب از ابتلاء جوانان به این معضل جلوگیری شود که برای دستیابی به این مهم همکاری همه دستگاه‌ها و نهاد‌های اجرایی همسو در امر پیشگیری از مواد مخدر الزامی است.