ساخت نیروگاه اتمی کارون در دارخوین

محمد اسلامی در حاشیه بازدید از ساخت نیروگاه اتمی کارون گفت: پس از عدم اجرای تعهدات غربی‌ها در خصوص ساخت نیروگاه اتمی در دارخوین پس از ۴۰ سال ساخت این از سال گذشته آغاز شده است.

او می‌گوید: ساخت نیروگاه اتمی کارون با استفاده از توان و دانش بومی و بهره گیری از صنعت پیشرفته کشورمان در حال انجام است، یکی از مراحل اولیه راه اندازی نیروگاه اتمی آماده سازی سایت و مطالعات طرح تفصیلی آن می‌باشد که این مرحله در نیروگاه ۳۰۰ مگاواتی کارون به پایان رسیده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: امروز از سایت پشتیبانی که به عنوان شهرک معروف است و سایت نیروگاه اتمی بازدید شد و امروز تجهیز سایت نیروگاه نیز انجام شده است و  خاکبرداری جزیره هسته‌ای نیز در مراحل پایانی قرار دارد.

اسلامی ادامه داد: ساخت جدید شهرک مسکونی نیروگاه اتمی کارون نیز در حال اجرا می‌باشد که پس از اجرا برای سکونت کارکنان استفاده خواهد شد.

به گفته او سایت نیروگاه دارخوین میعادگاه شهدای سرفراز و محل استقرار  لشکر ۱۴ امام حسین (ع) در دوران  دفاع مقدس میباشد، سنگر سردار شهید خرازی و حسینیه ۱۴ معصوم در منطقه دارخوین قرار دارد و همه ساله کاروان‌های راهیان نور از این منطقه دیدن می‌کنند.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: ساخت میعادسرای شهید خرازی و مقبره الشهدا که به عنوان قلب تپننده نیروگاه اتمی کارون خواهد بود  با پیشرفت مناسبی  در حال ساخت می‌باشد و خانواده‌های معظم شاهد، ایثارگران و کاروان‌های راهیان نور فردا از اجرای آن دیدن خواهند کرد.

اسلامی ادامه داد: فردا پیکر مطهر دو شهید گمنام دفاع مقدس در این منطقه تشییع و خاکسپاری خواهد شد که میثاقی دوباره با شهدا می‌باشد.

منبع: صدا و سیما