فروردین:
انتخاب توسط مردم، کیفیت حکمرانی را افزایش می‌دهد

مجید فروردین در یک نشست خبری، گفت: دستاورد‌های مهمی در مجلس یازدهم حاصل شده، اما اگر هماهنگی‌ها بیشتر بود، این دستاورد‌ها نمود بیشتری پیدا می‌کرد.

او به بخشی از اقدامات مجلس اشاره کرد و گفت: اصلاح مجوز‌های کسب و کار، جهش توسعه مسکن، صنعت و انرژی قوانین شرکت‌های دانش بنیان، مدیریت داده‌ها، حمایت از صنایع پایین دستی نفت، کشاورزی، خرید تضمینی محصولات، بیمه رایگان سه دهک پایین، قانون حمایت از خانواده، قانون حمایت از افشاگران فساد، قانون مدیریت تعارض منافع، قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران از جمله این موارد است.

رئیس شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب فارس در توضیح فرایند انتخاب کاندیدا‌های مورد حمایت، خاطرنشان کرد: ما فرایندی مردم‌پایه را برای اولین بار در کشور شروع کردیم، در سایت‌های شورا در همه کشور اجازه داده شد، هر کس تمایل دارد ثبت نام کند که تقریبا یک سوم داوطلبان ثبت نام کنند.

فروردین عنوان کرد: ما با موج وسیعی از ثبت‌نام‌ها روبه‌رو بودیم و با مصاحبه‌هایی که در هر شهرستان انجام شد تعدادی مشخص شدند و به رأی عمومی شهرستان گذاشتیم، به طور مثال در شیراز قریب به ۴۰۰ نفر رأی دادند و سه برابر ظرفیت هر شهرستان تعیین شد، سپس در مجمع استان که بیش از ۴۰ نفر بودند به رای گذاشته شد، گام به گام پیش رفت تا فهرست‌ها و اسامی به تهران ارسال و تایید شد. 

او در ادامه اسامی کاندیدا‌های مورد حمایت شورای ائتلاف را به شرح زیر اعلام کرد: حوزه انتخابیه شیراز و زرقان؛ سید اسماعیل حسینی، منصوره طاهری، ابراهیم عزیزی و جعفر قادری، حوزه انتخابیه جهرم و خفر؛ ارجمند، حوزه انتخابیه اقلید؛ حمیدرضا گرامی، حوزه انتخابیه لار؛ علاء‌الدین بروجردی، حوزه انتخابیه شهرستان‌های نی‌ریز و استهبان؛ سلیم پور، حوزه انتخابیه شهرستان‌های کازرون و کوهچنار؛ شاهین محمدصادقی، حوزه انتخابیه سروستان، کوار و خرامه؛ عبدالعلی رحیمی مظفری، حوزه انتخابیه شهرستان لامرد؛ سیدموسی موسوی، حوزه انتخابیه شهرستان‌های داراب و زرین‌دشت؛ محمدجواد عسکری، حوزه انتخابیه شهرستان فسا؛ حجت‌الله فیروزی و حوزه انتخابیه رستم و ممسنی؛ امید نصیبی.

رئیس شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب فارس خاطرنشان کرد: هنوز نتیجه جمع بندی سه حوزه دیگر در اعلام نشده است.

فروردین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: قانون ماده ۸ انتخابات تأکید دارد فقط احزاب شناسنامه دار که مجوز فعالیت دارند اجازه انتشار فهرست دارند و به وسیله بالاترین مقام حزب باید به وزارت کشور اعلام شود، ما مطالبه داریم جلو انتشار فهرست‌هایی که یک شبه و بدون رعایت این قانون منتشر می‌شود گرفته شود.

او افزود: در تهران بحث اشتراک صفر مطرح است و کسانی که در فهرست شورای ائتلاف قرار دارند در سایر فهرست‌ها اجازه حضور ندارند، اما در استان‌ها این منع وجود ندارد.