آموزش ۵۹ همیار ناجی و غواصی برای سفر‌های نوروزی در هرمزگان

اسماعیل مکی‌زاده معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از مهرماه امسال به صورت ویژه همه شناور‌های مسافری درحال رفت و آمد به بنادر تابعه از نظر فنی و ایمنی کنترل و بازرسی شدند.

وی گفت: تهیه طرح آموزشی خدمه شناور‌های مسافری، مهمانداران، همیاران ناجی، برگزاری نشست‌های کارشناسی تعیین نرخ بلیط شناور‌های مسافری و لندینگ کرافت‌های مسیر پل به لافت و جلسات ستاد تنظیم بازار استان از دیگر برنامه طرح تسهیل سفر‌های دریایی ویژه نوروز ۱۴۰۳ است.

مکی زاده افزود: تعیین تکلیف ظرفیت شناور‌های مسافری براساس بخشنامه اداره کل امور دریایی سازمان، ساماندهی، تجهیز، تهیه و تدوین مسیر‌های تردد شناور‌های تفریحی در جزیره کیش و قشم و ابلاغ به تمامی شناور‌های فعال تفریحی نیز بررسی شد.

وی گفت: برنامه‌ریزی برای برگزاری مانور بزرگ امداد و نجات دریایی در اسفندماه امسال در بندرعباس و همچنین مانور‌های اطفا حریق، ایمنی و امنیتی در بنادر شهید حقانی، لنگه، قشم، چارک، آفتاب و جاسک، صورت گرفته است.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان افزود: همچنین نیز علائم کمک ناوبری برروی شناور‌های غرق شده نصب و تمهیدات لازم امنیتی در بنادر و دوربین‌های مدار بسته سطح بندر، اسکله‌ها و شناور‌ها ارتقا یافته است.

مکی زاده گفت: اکنون ۱۱۵ شناور با ظرفیت پنج هزار و ۶۲۸ مسافر و دو هزار و۴۶۰ خودرو در هر بار سفر، جابه‌جایی مسافر و خودرو را به جزایر هرمزگان برعهده دارند.

هرمزگان به عنوان پایتخت مسافرت‌های دریایی کشور هر ساله پذیرای میلیون‌ها میهمان نوروزی از اقصی نقاط این سرزمین است.

بنادر مسافری هرمزگان بیش از ۹۵ درصد از کل حمل و نقل مسافران دریایی کشور و حدود۱۰۰ درصد حمل خودرو به مقصد جزایر خلیج‌فارس را پشتیبانی می‌کنند.