یک میلیون مترمربع ساخت و ساز در لرستان انجام شد

وحید امیری اظهار کرد: در حال حاضر پنج هزار مهندس ساختمان در لرستان به صورت پروانه دار و رسمی فعالیت می کنند و هشت دفتر حقوقی، ۳۸ دفتر خدمات دهنده اجرا و ۳۶ آزمایشگاه بتن و جوش در استان فعال است.

وی با اشاره به انجام ۲۲ هزار بازرسی در پروژه های گازرسانی لرستان طی سال جاری افزود: انتظار می رود طرح مجریان ذی صلاح در تمامی پروژه های ساخت و ساز اجرایی و درآمد مناسبی برای تمامی مهندسان ایجاد شود.

وی با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی یکی از بزرگترین سازمان های مردم نهاد است تصریح کرد: بنا داریم تمامی گزارش های مرحله ای بین نظام مهندسی و شهرداری از طریق نرم افزار و با زیرساخت های الکترونیکی مدرن جهت تسهیل کار مهندسان و بالا بردن کیفیت پروژه های ساختمانی انجام گیرد همچنین گواهی های مهندسان نیز از امسال بصورت الکترونیک صادر می شود.

امیری ادامه داد: با اجرای این طرح علاوه بر اینکه کاغذبازی های اداری حذف، گزارشات به صورت الکترونیکی ذخیره و بانک اطلاعاتی جامعی در خصوص آنها تهیه می شود رفت و آمدهای اداری کاهش می یابد و رویه عدالت محوری ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به ایجاد تعاونی مسکن برای مهندسان استان گفت: بنا است با همکاری اداره کل راه و شهرسازی با اهدای زمین به خانواده ۹ هزار نفری مهندسان، این خانواده بزرگ استان صاحب مسکن شوند.